Перейти до змісту
Від чиновників часів Януковича до прихильника Порошенка. Хто вони, "нові" обличчя уряду Шмигаля
УНІАН
  • Кількість переглядів 10464

В оновленому Кабміні свої посади зберегли тільки четверо міністрів часів Гончарука.

В результаті перезавантаження Кабміну, яке відбулося 4 березня, в уряд на чолі з новим прем'єр-міністром Денисом Шмигалем зайшли ще 9 очільників міністерств. Хтось з них працював за правління президента-втікача Віктора Янукович, комусь закидають ведення бізнесу в РФ, а хтось називав виборців Зеленського "тими, хто вірить у пришестя Голобородька". ТСН.ua розповідає, хто вони, теперішні урядовці: ким були в минулому та чим запам'яталися українцям.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль

Денис Шмигаль_1
Associated Press
Денис Шмигаль

Денис Шмигаль народився та вчився у Львові 15 жовтня 1975 року. Здобув фах менеджера та інженера-економіста в університеті "Львівська політехніка". 

Шмигаль – кандидат економічних наук та захистив дисертацію з регіональної економіки та розміщення продуктивних сил в тому ж таки Львові. Під час навчання він стажувався і навчався за кордоном, зокрема у Німеччині, за програмою підготовки менеджерів міністерства економіки та енергетики Німеччини.

Після Революції гідності 2014 року працював заступником обласного управління Фіскальної служби. За кілька років звільнився і звідти та став віцепрезидентом компанії "Львівхолод" – мережі магазинів "Рукавичка".

2018-го Шмигаль став директором Бурштинської ТЕС – найбільшого в Івано-Франківській області виробника електроенергії. Це підприємство входить до холдингу Ріната Ахметова. Саме тому в ЗМІ Шмигаля інколи називають "людиною Ахметова".

Потім у серпні 2019 року Зеленський призначив його головою Івано-Франківської облдержадміністрації. А згодом Шмигаль замінив Альону Бабак на посаді міністра розвитку громад та територій.

"Дуже потужний менеджер. Я чесно заздрю Івано-Франківщині. Обирати голів обласних державних адміністрацій для нас важко в цілому по Україні, бо немає кадрів. А якщо кадри є, то немає грошей на них. Людей, які справді хочуть зробити щось хороше для України за наш невеликий термін, таких політичних волонтерів справді небагато. І це – один з таких людей", – заявив Зеленський ще призначаючи того керівником Франківської ОДА.

Наступник Гончарука під час виступу у Раді 4 березня серед пріоритетів назвав подолання економічного падіння та покращення енергетичної безпеки.

Віцепрем'єр Олексій Резніков

Олексій Резніков
Гордон
Олексій Резніков

В новому українському уряді Дениса Шмигаля посаду віцепрем'єра та міністра з реінтеграції тимчасово окупованих територій обійняв колишній радник голови КМДА Олексій Резніков.

Йому 53 роки, народився у Львові. Отримав юридичну освіту у Львівському університеті ім. І. Франка (спеціальність правознавство). Потім побудував свою кар'єру адвоката та юриста. Був віцепрезидентом і членом правління Всеукраїнської громадської організації "Асоціація правників України", членом Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Протягом 2008-2014 років був депутатом Київської міської ради VI скликання, куди пройшов від Блоку Миколи Катеринчука. Член комісії з питань правопорядку, регламенту й депутатської етики. Від червня 2014 року — депутат Київської міської ради VII скликання. Голова комісії Київської міської ради з питань поновлення прав реабілітованих.

19 червня 2014 року Резніков був обраний заступником міського голови — секретарем Київської міської ради. Від квітня 2016 року до вересня 2018 року Резніков був заступником КМДА з питань провадження самоврядних повноважень.

У вересні 2019 року президент України Володимир Зеленський призначив Резнікова представником України в Тристоронній контактній групі (ТГК) в Мінську, яка займається врегулюванням конфлікту на Донбасі. Резніков увійшов у підгрупу з політичних питань Мінської ТГК, зайнявши місце Романа Безсмертного.

Міністр ветеранів Сергій Бессараб

Сергій Бессараб
УНІАН
Сергій Бессараб

Новопризначений міністр народився 1955 року в Дніпропетровській області. 1977 року здобув освіту у Київському вищому загальновійськовому командному училищі ім. М. Фрунзе. Згодом також навчався у Національній академії оборони України.

Заступником командувача армійського корпусу Північного оперативного командування, а вже 2005 очолив територіальне управління "Північ".

У травні 2007 року його призначили командиром 6-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ, а за 5 років – першим заступником командувача Сухопутних військ ЗСУ. З 2015 року Бессараб став заступником начальника Генерального штабу Збройних сил України.

Новопризначений міністр має низку нагород. Свого часу він отримав медаль "За військову службу Україні", почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу — головнокомандувача Збройних Сил України "За доблесну військову службу Батьківщині", а також орден "За заслуги" III ступеня.

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт

Вадим Гутцайт
УНІАН
Вадим Гутцайт

Вадим Гутцайт народився 7 жовтня 1971 року в Києві. У 1993 році закінчив Київський державний інститут фізичної культури за фахом "фізична культура", по закінченню якого отримав кваліфікацію викладача-тренера з фехтування.

Від грудня 1993 до серпня 2002 року проходив службу в Збройних силах України. Одружений з журналісткою Оксаною Гутцайт. У пари є дочка Еліна (2002 р.н..) і син Марк (2010 р н.).

Брав участь у трьох Олімпіадах — у 1992, 1996 і 2000 роках. В 1992 році, виступаючи в складі Об'єднаної команди, він завоював командне золото.

Гутцайт є членом виконавчого комітету Національного олімпійського комітету, віцепрезидентом Української академії спорту. 2018 року призначений начальником департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації.

Він також був 81-м номером у списку партії "Слуга народу" на парламентських виборах, але через скандал нібито з бізнесом у РФ, його виключили з партії. Річ у тім, що ім'я Вадима Гутцайта значиться в списку співзасновників ТОВ "Альтаїр" в місті Лобня, що в Московській області.

Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець

Ілля Ємець
УНІАН
Ілля Ємець

Наступник Скалецької народився 21 лютого 1956 року у Воркуті на півночі Росії в багатодітній українській сім'ї.

У 1979 році Ємець закінчив Київський медичний інститут, а у 1983 році – клінічну ординатуру в Інституті серцево-судинної хірургії. На початку 90-х отримав ліцензію на право медичної практики в Австралії, Канаді й Франції. До 1998 року працював у кардіохірургічних центрах за кордоном.

Потім він повернувся до України та очолив Центр дитячої кардіохірургії ІССХ АМН України. Згодом 2003 року Ємець став директором Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології й кардіохірургії МОЗ України.

Від грудня 2010 до травня 2011 року був міністром охорони здоров'я в уряді Миколи Азарова.

Потім президент Володимир Зеленський 21 лютого 2020 року призначив Іллю Ємця членом тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров'я. Не потрапляє під закон про люстрацію, адже сам написав заяву на звільнення з посади міністра уряду Азарова.

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна

Марина Лазебна
ua-rating
Марина Лазебна

Новопризначена міністерка народилася у Бородянському районі Київської області. Освіту здобула у Київському державному університеті імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю "економіст-менеджер". 

Ще від 2000 року Лазебна почала працювати на державній службі, переважно у Міністерстві економіки, де опікувалась соціальними питаннями. У 2003-2011 роках займалася соцполітикою та працею у секретаріаті Кабміну. Потім до 2013 року була помічником міністра, очолювала департамент праці та зайнятості Мінсоцполітики.

2013 року її було призначено очільницею Державної служби зайнятості, де вона працювала до ліквідації відомства. Після Революції гідності Лазебна пішла у приватний бізнес та зареєструвала ФОП. 2018 року вона вирішила податись на конкурс на очільника новоствореної Державної соціальної служби та перемогла в ньому. Офіційно Кабмін призначив її у серпні 2019 року ще за часів прем'єра Гройсмана, але новий уряд Гончарука вже у жовтні звільнив її з посади.

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов

Олег Немчінов
Фото з відкритих джерел
Олег Немчінов

Немчінов родом із Львівщини і має три вищі освіти. Так, 1999 року він закінчив  географічний факультет Львівського університету імені Івана Франка, 2003 року здобув кваліфікацію магістра з державної служби у Тернопільській академії народного господарства, 2011-го отримав ступінь бакалавра з правознавства у  "Львівському університеті бізнесу та права", а 2015 року – науковий ступень кандидата наук з державного управління.

Політичну кар'єру розпочав 2003 року – Немчінов був помічником народного депутата Олександра Гудими. 

Від 2006 до 2010 року, за часів президентства Віктора Ющенка, Немчінов був депутатом Львівської обласної ради від Української народної партії. 

Від 2012 до 2014 року викладав у низці львівських інститутів. У 2014 році розпочав службу у Державній прикордонній службі України. Згодом також брав участь в АТО і був керівником Військово-цивільної адміністрації низки сіл Волноваського району Донецької області.

Раніше теперішній урядовець на своїй сторінці у Facebook критикував Володимира Зеленського та підтримував Петра Порошенка. Так наприклад, в соцмережі ще в березні минулого року Немчінов назвав Зеленського "резидентом", а його прихильників "віруючими в пришестя Голобородька".

Міністр оборони Андрій Таран

Андрій Таран
Міністерство оборони України
Андрій Таран

Він народився 1955 року у місті Франкфурт-на-Одері в Німеччині в родині військового. Освіту здобув у Київському вищому зенітному ракетному інженерному училищі за спеціальністю інженера-радіотехніка. Через деякий час закінчив Військову академію ППО Сухопутних військ у Києві за фахом "управління бойовими діями", а 1993 року пройшов перепідготовку в Інституті міжнародних відносин у Києві для дипломатичної служби.

У 1990-х роках Таран розпочав роботу у Міністерстві оборони України. У 1994-1995 роках працював у Головному управлінні розвідки Міноборони.

Новопризначений міністр оборони також має і американську освіту – у 1995−1996 роках він отримав кваліфікацію магістра за фахом "стратегія національних ресурсів" у Національному університеті оборони США. Після повернення до України Таран працював у РНБО.

Військовий має чимало і дипломатичного досвіду. Від 1999 до 2004 року Таран був військовим аташе у посольстві України в США. Однак згодом знову повернувся до України і свого часу навіть був заступником голови ГУР Міноборони. Але 2011 року повернувся на дипломатичну службу та працював представником Міноборони у постійному представництві України в ООН.

Після початку війни на Донбасі Таран встиг попрацювати представником України в СЦКК та у Тристоронній контактній групі в Мінську. У липні 2015 року він потрапив у скандал – на офіційній Twitter сторінці в РНБО з’явилося повідомлення про звільнення Тарана та оголошення йому підозри за статтею про держзраду, однак згодом там заявили, що їхній акаунт було зламано, а повідомлення є фейковим. 2016 року Тарана було звільнено в запас після досягнення граничного віку. На президентських виборах 2019 року він очолював штаб кандидата Ігоря Смешка.

Міністр фінансів Ігор Уманський

Ігор Уманський
УНІАН
Ігор Уманський

Майбутній міністр народився у Прип'яті Київської області 9 січня 1975 року і закінчив Київський національний економічний університет за фахом економіст 1997-го.

Цього ж року працював головним спеціалістом відділу інфраструктури інвестиційної діяльності та міжнародного інвестиційного співробітництва Національного агентства України з питань розвитку та європейської інтеграції.

В період листопада 1998 - січня 2000 був експертом служби віцепрем'єра України з питань економіки.

Згодом обіймав посади голови правління ВАТ "Укртранснафта" і заступника голови правління Державної іпотечної установи.

Від січня 2008 до березня 2010 року був першим заступником міністра фінансів України Віктора Пинзеника. Після відставки Пинзеника в 2009 році виконував обов'язки міністра фінансів.

У жовтні 2016 року Уманський став позаштатним радником Петра Порошенка. У лютому 2019 року його повідомив, що подав заяву про звільнення з цієї посади у зв'язку з тим, що його пропозиції в Адміністрації президента ігнорували.

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов

Олексій Чернишов
investory.news
Олексій Чернишов

Народився 1977 року у Харкові. Там же навчався у Харківському гуманітарному університеті за спеціальністю "Економіка підприємства". Також отримав юридичну освіту в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.

На початку 2000-х років після кількох інвестиційних проєктів у Харкові Чернишов починає працювати із концерном АВЕК, де від листопада 2005 року був президентом, а у 2008-2013 роках – головою Наглядової ради. АВЕК у Харкові володіє кількома інфраструктурними проєктами, зокрема ТЦ "Барабашово", а її засновником є харківський бізнесмен та нардеп п’ятьох скликань поспіль Олександр Фельдман.

Після 2013 року Чернишов розпочав активну роботу у інвестиційній галузі, зокрема створив кілька компаній. Свого часу він був одним із ініціаторів створення "Київської Бізнес Гавані" на Троєщині – індустріального парку на площі у 330 гектарів, який так і не був реалізований. Станом на жовтень 2018 року підготовлено проєкт землеустрою щодо відведення чотирьох земельних ділянок, який проходить процедуру погодження. Наступного року Чернишов заснував компанію VI2 Partners, яка 2017 року придбала частину акцію супермаркетів "Фуршет".

Також очільник Київської ОДА займався громадською діяльністю. 2014 року він заснував організацію Kyiv Vision Foundation, яка займалась залученням іноземних інвестицій, зокрема в культурні проєкти. У листопаді 2017 року він очолив Наглядову раду Українського клубу нерухомості, який об’єднує низку експертів у цій галузі, а 2018-го – створив "Школу управління комерційною нерухомістю".

Зазначимо, що вакантними досі залишаються портфелі міністра енергетики, міністра економіки, міністрів культури та освіти. Також в оновленому уряді залишилися на своїх посадах очільник МВС Арсен Аваков, міністр інфраструктури Владислав Криклій, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та міністр юстиції Денис Малюська. Посадами обмінялися Вадим Пристайко, який тепер віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, та Дмитро Кулеба – він тепер керуватиме Міністерством закордонних справ.

Плейлист 17 відео Кадрові зміни в уряді

28 лютого голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія підтвердив, що у середу, 4 березня, на позачерговому засіданні Верховна Рада розглядатиме кадрові зміни в уряді. Він пояснив, що це потрібно для того, щоб "перетворити Кабмін на штаб для боротьби з економічною кризою та коронавірусом". Назвати прізвища людей, яких торкнуться кадрові зміни, він відмовився. Олексій Гончарук 3 березня підтвердив своє звільнення з посту Прем'єр міністра України. Далі слідкуємо за кадровими змінами в уряді.

Кадрові зміни в уряді