Від депутатів вимагають не пустити російських солдатів в Україну на День Перемоги

УНП вимагає від Ради заборонити участь російських військових у святкових парадах на 9 Травня в українських містах. Це, мовляв, покаже світові, що Україна знову знаходиться під впливом Росії.

Українська народна партія закликала Верховну раду заборонити участь російських військових у параді на 9 Травня в Києві та інших містах.

"Верховна рада має заборонити допуск на територію України російських військовослужбовців для участі в параді 9 травня в Києві з нагоди 65-й річниці перемоги в Другій Світовій війні", - заявив член правління УНП Степан Хмара.

Він зазначив, що, незважаючи на домовленості президента Віктора Януковича та президента Росії Дмитра Мєдвєдєва, відповідно до Конституції, дозвіл на допущення іноземних військових на територію України дає парламент.

Водночас Хмара вважає, що участь у параді, аж ніяк не головна мета можливого прибуття російських військових.

"Головне значення цього "десанту" - показати усьому світу, що Україна знову перебуває в сфері російського впливу, адже російські військові будуть крокувати Хрещатиком, іншими українськими вулицями під російськими триколорами, що будуть демонструвати сотні телекомпаній світу", - підкреслив він.

Хмара вважає, що Рада повинна виконати свій конституційний обов'язок і запобігти перетворенню Дня Перемоги в демонстрацію сили російських військових.

Нагадаємо, 1040 російських військових візьмуть участь у військових парадах в українських містах, присвячених Дню Перемоги.

Зокрема, 69 російських військових візьмуть участь у параді в Києві, у Севастополі - 746 військових Чорноморського флоту РФ, в Одесі - 75 військових ЧФ РФ, Керчі - 75 військових ЧФ РФ, в Миколаєві - 75 військових ЧФ.

Також передбачена участь парадного батальйону сухопутних військ імені Петра Сагайдачного міста Львів у спільному параді в Москві, в кількості 75 осіб.

У військових експертів немає однозначної позиції, чи потрібний дозвіл Верховної ради на допуск на територію України військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації для участі у парадах 9 травня з нагоди Дня Перемоги.

Як зауважив керівник дослідницьких програм Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Сергій Згурець, якщо йдеться про військовослужбовців Чорноморського флоту РФ, які служать на території України, то такого дозволу парламенту, звичайно не потрібно.

Якщо йдеться не про представників ЧФ, а інших військових, то з точки зору чистоти законодавства рішення парламенту для їхнього допуску і перебування на території України потрібне.

Водночас, Згурець уточнив, якщо ці військові прибудуть на територію України без зброї, то їх можна вважати членами військової делегації, яка бере участь у заходах міжнародного військового співробітництва за затвердженим планом Міністерства оборони України, але не у військовому навчанні, а відтак, подібні візити не потребують погодження на законодавчому рівні.

Читайте також:

Репетиція параду Перемоги під Москвою

На День Перемоги кияни здаватимуть балкони по 200-500 гривень

Російські військові можуть крокувати Хрещатиком без дозволу ВР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: