Від губернатора Дніпропетровщини вимагають говорити українською

Представники опозиційних партій вимагають від дніпропетровського губернатора розмовляти українською мовою на офіційних заходах.

Від голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександра Вілкула вимагають говорити українською мовою під час офіційних заходів.

З такою вимогою виступили представники опозиційних політичних партій – "Нашої України", "Свободи", організації "Просвіта" та інших.

Як тільки глава ОДА почав урочисту промову російською мовою на відкритті Єдиного освітнього центру в Дніпропетровську, представники опозиційних сил розкрили транспаранти з написами "Геть Табачника", "Русіфікації стоп", "Дніпро - серце України" і, перебиваючи голову області, закричали "Ганьба".

"Хоча б на урочистих заходах може губернатор Вілкул говорити державною мовою, тим більше - на відкритті освітнього центру? Він зобов'язаний виконувати закон про мову і Конституції України", - сказав голова Дніпропетровської міської організації партії "Наша Україна" Олександр Соколик.

На відкриття "Єдиного освітянського центру" мав приїхати міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

За словами представників опозиційних сил, гасла призначалися Табачнику, оскільки вони не розділяють його дії в сфері освіти і вимагають його відставки.

Єдиний освітній центр буде займатися дистанційним навчанням педагогів, організацією курсів для дітей з особливими потребами і проводити онлайн-консультації.

Як повідомлялося, у минулому році меру Миколаєва Володимиру Чайці заборонили виступати російською мовою без перекладу на українську.

Читайте також:

У Макіївці батьки учнів української школи відстояли навчальний заклад

Регіонали хочуть заборонити закривати російські школи

РФ не радить Україні робити російську мову державною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: