"Від коронавірусу буде менше втрат, ніж від інших хвороб": лікарка розповіла про небезпеку в ситуації з COVID-19

"Від коронавірусу буде менше втрат, ніж від інших хвороб": лікарка розповіла про небезпеку в ситуації з COVID-19

Фото: УНІАН

Інфекціоністка розповіла про те, що через коронавірус інші хвороби опинилися поза увагою медичної системи.

Вже півроку в Україні борються з поширенням коронавірусної інфекції.Водночас, інші захворювання опинилися поза увагою, що може призвести до негативних наслідків.

Таку думку висловила у бліцінтерв'ю OBOZREVATEL вірусологиня, докторка медичних наук Алла Мироненко.

"Було понад пів року, щоб підготуватися. Готувалися-готувалися, а тепер я дивлюсь, що від коронавірусу, мабуть, буде менше втрат, ніж від інших хвороб, які нині просто закинуті. Люди не можуть зробити якісь оперативні речі – то хірургів немає, то в них якийсь не той графік, то взагалі треба бозна-куди їхати. Я вже не кажу про кардіологічну патологію, яка дуже критична. Або, наприклад, онкологічну", - розповідає лікарка.

Лікарка також  розповіла, про страждання пацієнтів, хворих на коронавірус, коли їм не вистачає кисню. Вона зауважила, що треба контролювати стан здоров'я і не доводити ситуацію до критичної межі, а одразу звертатися по медичну допомогу. 

"Коли людині тяжко дихати, коли не вистачає кисню, це великі страждання. У людини виникає відчуття, що вона задихається. Треба, по-перше, не нагнітати. По-друге, треба, щоб людина оцінювала свій стан і якомога швидше зверталася до лікаря, щоб вона була готова, й дома зробити щось, що можна зробити. Крім того, коли в сім’ї хтось занедужає, треба одягати маску й захищатися, щоб всі не злягли, бо хтось же має піклуватися про хворого, навіть якщо він удома. Це треба пережити", - говорить Алла Мироненко.

Нагадаємо, що інфекціоністка розповіла, що у транспорті люди не заражаються, якщо вони всі в масках. Заражаються в разі тісного й тривалого контакту з інфікованою людиною без маски.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація