Від лижників і кукурудзи до монохромних кульок: як змінювалася мода на ялинкові прикраси

Дата публікації
Перегляди
909
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Від лижників і кукурудзи до монохромних кульок: як змінювалася мода на ялинкові прикраси

Кожне десятиліття має власний стандарт новорічної ялинки.

Мода на ялинкові прикраси існує та повністю відповідає історичному моменту. У 1930-ті популярними були ляльки з вати, в 1960-х новорічні дерева прикрашали кукурудзою та огірками, у 1980-ті модними стали казкові герої, а в 2000-х набули популярності монохромні кульки, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Музейні експонати, що належать письменниці та колекціонеру Ладі Лузіній, є одними з найдавніших – одними з перших ялинкових прикрас, які з'явилися у світі. Вони зроблені в Німеччині з дротів і лакованого паперу та датуються кінцем ХІХ століття. Найстарші іграшки радянської доби ватні, вони зображують дітей, які катаються на ковзанах, лижах та санчатах. Популярними колись були й ляльки в національних костюмах, причому крім народів СРСР у сталінські часи виготовляли ще й "африканців".

Ляльки з вати, кукурудза та огірки, казкові герої: історія ялинкових прикрас

Ляльки з вати, кукурудза та огірки, казкові герої: історія ялинкових прикрас

Саме в 1930-х ялинки знову дозволили в якості новорічного атрибуту – до того від захоплення влади комуністами в 1917 році різдвяне дерево було під забороною. Згадки про релігійне свято вдалося знищити: у Радянському Союзі люди здебільшого й не підозрювали, що святкові красуні – насправді корінням із європейської християнської традиції. Після Другої світової війни ялинки було модно наряджати фігурками військових лікарів і парашутистів, а 1950-х найпопулярнішими стали картонні екзотичні тварини. "Людям було цікаво почути і про екзотичних тварин, не всі могли собі дозволити виїхати за кордон і побачити", - пояснює працівник музею іграшки Людмила Мартинюк.

Сьогодні європейські традиції та смаки здебільшого повертаються, однак досі чимало українців прикрашають новорічні деревцями іграшками радянської доби, що залишилися в спадок від батьків і дідусів-бабусь. Із кожним роком вартість таких іграшок зростає, адже вони поволі перетворюються на раритети.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
909
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація