Від невідомого грипу на Тернопільщині померли сім людей

Практично всі люди, які померли від грипу на Тернопільщині, були молодими та не мали проблем зі здоров'ям.

У Тернопільській області від невідомого штаму вірусу грипу померли семеро людей. Такі дані станом на 26 жовтня оприлюднив начальник Головного управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Богдан Ониськів.

Медики пов'язують ці смерті з ускладненнями, спричиненими грипом. Імен померлих чиновник не назвав, але відзначив, що практично всі вони були молодими, фізично сильними людьми, які не мали проблем зі здоров'ям.

Минулого тижня тільки в одному Тернополі із симптомами захворювання на невідомий грип до лікарів звернулися майже 6 тисяч людей. Медики досі не знають походження вірусу.

“Тип грипу можна визначити лише за півтора тижні, остаточні результати мають прийти з Лондона”, - відзначив Ониськів.

За його словами, тернопільські лікарі вже проводять дослідження, однак потрібно кілька днів, аби отримати чистий вірус, а потім результати перевірятимуть українські і англійські науковці. Лише тоді можна буде щось сказати про вірус, від якого загинули люди.

Чиновник пояснив катастрофічну ситуацію з грипом саме в Тернополі тим, що в цьому місті багато емігрантів, які могли завезти вірус із-за кордону. Він запевнив, що це не пов’язано зі сміттям, ситуацію повністю контролюють, а лікарні отримали від Міністерства охорони здоров'я ліки "Таміфлю".

У свою чергу, заступник головного державного санітарного лікаря Тернопільської області Нінель Цяпа відзначила, що "люди дуже легковажно ставляться до свого здоров'я". "Щеплення від грипу роблять дуже рідко, а до лікарів звертаються лише тоді, коли хворіють грипом кілька днів", - відзначила лікар.

За її словами, якісь організовані щеплення від грипу цього року лікарі провести просто не встигли. А люди самі винні, що вірус швидко поширюється, бо легковажать здоров'ям.

Нагадаємо, ще в середині жовтня у Тернополі було оголошено епідемію грипу, школи було закрито на карантин.

Цього року в Україні прогнозується епідемія двох вірусів грипу - звичайного та свинячого.

Медики вже попередили, що ці епідемії будуть дуже небезпечними, і закликали робити щеплення. Втім, вакцини від свинячого грипу в Україні поки що немає.

Читайте також:

Грип завдасть по Україні подвійний удар

В Україні за тиждень на грип захворіли понад 45 тисяч людей

Епідемія свинячого грипу в Україні очікується восени

ВідеоГрип на Тернопільщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: