Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Від охоплених полум'ям шин до виправдання: що відбувалося упродовж двох днів в охоплених безладами Нових Санжарах

Місцеві нині переконують, що сутички влаштували заїжджі провокатори.

Нові Санжари вчора були охоплені вогнем від палючих шин, сльозогінним газом, а вже сьогодні - страхом і виправдовуванням. Два дні поспіль журналісти ТСН працювали селищі міського типу, яке протестувало проти розміщення евакуйованих із Китаю українців. То, що це було: страх перед вірусом, паніка чи провокація, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Дорогою до Нових Санжар 20 лютого автівку знімальної групи ТСН спершу зупинив для перевірки один патруль, другий, а потім і третій. Однак, без жодних проблем одразу пропустили. Як дістатися до мітингарів, поліцейський не сказав. Відповів, що нібито не місцевий, а приїхав із Харкова.

Перше, що побачили журналісти на вулицях селища, це БТР, десятки машин Нацгвардії та поліції. А ще шини, барикади і кілька тисяч протестувальників. Люди, які вийшли висловитися проти розміщення в їхньому селищі евакуйованих, наполегливо називають їх "інфікованими".

Відео ТСН опинилася в епіцентрі сутичок у Нових Санжарах, куди привезли евакуйованих з Китаю

Два дні поспіль журналісти ТСН працюють у Нових Санжарах, селищі міського типу, яке протестувало проти розміщення евакуйованих із Китаю українців. Кореспондентка Наталя Островська напередодні висвітлювала всі події в прямому ефірі. Вона повернулась та ще раз проаналізувала все, що відбувалося.  

ТСН опинилася в епіцентрі сутичок у Нових Санжарах, куди привезли евакуйованих з Китаю

Під час спілкування із мітингарями одразу стає відчутним запах алкоголю. При тому, що це будній день і ще далеко до вечора. Аж раптом ситуація почала загострюватися. Попри те, що за інформацією ТСН, автобуси з евакуйованими з Китаю від Нових Санжар іще далеко, один із провокаторів вигукнув, що нібито вони їдуть, і підбурив цим натовп.

Ближче до вечора напруга в натовпі зросла. ТСН нарахувала одразу декілька бійок місцевих із правоохоронцями, дехто почав палити шини, поліцейські застосували сльозогінний газ. Аж тут стало відомо про першу жертву, правоохоронця, який зазнав травм і кликав медиків.

За кілька хвилин після цього з'явилися автобуси з людьми, які прилетіли з Китаю на рідну землю. Але транспортні засоби невідомі закидали камінням. На щастя, жоден із евакуйованих не постраждав, однак під час сутичок травмувалися правоохоронці та один з активістів.

А під час прямого увімкнення на очах глядачів ТСН одна з жінок втратила свідомість. Її шпиталізували. Згодом стало відомо, що через кілька годин жінку відпустили додому.

Натовп почав розходитися, коли автобуси заїхали на територію санаторію. На ранок у Нових Санжарах було вже малолюдно і спокійно. Місцеві, яких зустріла знімальна група ТСН, вже не горлали, а виправдовувались і казали, що здебільшого сутички влаштовували не вони, а заїжджі провокатори.

Плейлист 35 відео Обсервація в Нових Санжарах. Хроніка

20 лютого до Харкова прибув літак з охопленого коронавірусом Китаю. На територію України доставили 94 особи. Усі люди пройшли обстеження на виявлення хвороби, після чого українців та іноземців відправили у Нові Санжари. Там вони мають провести наступні 14 днів. Такі заходи вжиті для профілактики, аби запобігти виявлення вірусу.

Обсервація в Нових Санжарах. Хроніка

Наталя Островська

Вибір редакції