Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Від початку року ситуацію в Україні намагалися дестабілізувати за допомогою майже 200 сайтів - СБУ

Більшість інформаційних атак відбувається з території Росії.

Протягом п’яти місяців 2018 року СБУ виявила використання російськими спецслужбами 181 інтернет-ресурсу для дестабілізації ситуації в Україні.

Про це заявив під час засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони заступник голови Служби безпеки України Олег Фролов, пише УНІАН.

"Протягом 5 місяців 2018 року Службою безпеки України виявлено та задокументовано використання російськими спецслужбами 181 інтернет-ресурсу з метою дестабілізації соціально-політичної ситуації в Україні", - повідомив Фролов.

Також представник СБУ зазначив, що цього року відбито вже понад 50 кібератак різного ступеню потужності, наслідки окремих з яких могли бути "набагато гірші, ніж Petya.A".

Водночас він запевнив, що раніше більшість IP-адрес були з мережі Російської Федерації, а зараз вже з’явилися IP-адреси з країн ЄС.

За словами Фролова, 2017 року було зареєстровано 43 кримінальних провадження і винесено 36 обвинувальних вироків у справах щодо кіберзлочинів, а від початку 2018-го зареєстровано 24 кримінальні провадження і 15 особам оголошено підозру.

Нагадаємо, 12 липня 2017 року народні депутати, члени Комітету з питань національної безпеки й оборони Іван Вінник ("Блок Петра Порошенка"), Дмитро Тимчук("Народний фронт") і Тетяна Чорновол ("Народний фронт") зареєстрували законопроект №6688 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері", який має на меті узаконити можливість тимчасового блокування доступу до інформаційних ресурсів і сервісів в Інтернеті за рішенням не лише суду, а й прокурора, слідчого та Ради національної безпеки і оборони України. 21 червня цей законопроект внесли до порядку денного Ради.

4 липня комітет Верховної Ради з нацбезпеки підтримав законопроект № 6688 про позасудове блокування сайтів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції