Від погромів у Киргизії постраждали дві родини українців

В результаті міжетнічних зіткнень в Киргизії без даху над головою та їжі залишились дві родини українців з маленькими дітьми.

У Киргизькому місті Джалал-Абад в результаті міжетнічних погромів постраждали вже дві родини українців.

Про це повідомили в українському посольстві в Киргизії, куди почали надходити прохання від українців про допомогу.

"Нам подзвонила сім'я з, сказали, що вони з України. Вони вп'ятьох - мама, тато і троє дітей - приїхали з Харкова погостювати до родичів. Причому, діти в них зовсім маленькі - 4 і 3 роки і двомісячне немовля", - розповіла третій секретар посольства України в Киргизстані Ганна Горбунова.

За її словами, будинок, де жила родина, спалили під час заворушень, і люди залишилися без грошей і документів.

Наразі українці живуть у знайомих і намагаються виїхати до Бішкеку.

"Але це небезпечно - ситуація все ще нестабільна, на дорогах розставлені блок-пости, де перевіряють документи, а в них їх немає. Ми направили запит до компетентних органів, щоб була можливість підготувати цій сім'ї документи для повернення в Україну", - розповіла Горбунова.

Також у посольство в Бішкеку прийшла жінка з двома дітьми і попросила допомогти їжею. "Ми зібрали їй приблизно 20 кг різних продуктів: масло, цукор, макарони, ковбасу. Вона - громадянка України, але жила і працювала в Оші. Під час заворушень поїхала до Бішкеку, живе зараз у знайомих", - повідомила Горбунова .

За даними посольства, серед загиблих і поранених громадян України немає. На даний момент, за офіційними даними, під час погромів в Оші і Джалал-Абаді загинули 195 людей.

Тим часом, етнічні узбеки з Киргизії, які живуть і працюють в Україні, днями влаштували пікет під стінами представництва ООН у Києві. Вони просять міжнародну організацію втрутитися в етнічний конфлікт на їхній батьківщині.

Нагадаємо, в ніч на 11 червня у місті Ош розпочалися зіткнення між киргизами та узбеками.За останніми даними, вони були спровоковані найманими бойовиками.

Тимчасовий уряд республіки заявив, що організаторами погромів були члени родини скинутого президента Курманбека Бакієва.

Читайте також:

У Киргизії порушено 90 справ за фактами вбивств у міжетнічних зіткненнях

ООН закликала терміново зібрати для Киргизії 71 млн дол

Українка з двома дітьми втекла зі спаленого мародерами Ошу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: