Відсьогодні в Україні можна отримати кваліфікований електронний підпис на ID-картці. Першим його оформив Зеленський

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українці можуть отримати КЕП безкоштовно.

Міністерство внутрішніх справ та Державна міграційна служба презентували нову опцію - Кваліфікований електронний підпис на ID-картку, яка видається на основі Єдиного державного реєстру та має надійний захист, містить біометричні дані та дані обміну між всіма реєстрами.

Про це повідомили у пресслужбі МВС.

"Сьогодні (5 лютого - прим.ред.) ми презентуємо ID-картку як носій електронного підпису. Це можливе зчитування даних всіма операційними системами, перевірка достовірності даних, інструмент автоматизованої ідентифікації та використання як надійного захисту завдяки електронному підпису. Це означає, що ви можете користуватися електронними сервісами. Як державного органу, так і бізнесу. Зокрема, реєструвати бізнес. Від сьогодні електронний підпис на ID-картку можна отримати безкоштовно", - заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Кваліфікований електронний підпис
twitter/Арсен Аваков

За його словами, першим, хто скористався новим сервісом МВС, став президент України Володимир Зеленський.

"Президент України долучився до 4,4 мільйонів власників сучасних ID-карток. Він став першим, хто скористався новим сервісом МВС – отримав кваліфікований електронний підпис на чіп ID. Тепер кожен власник ID може отримати КЕП", - додав міністр.

Фотогалерея Першим кваліфікований електронний підпис на ID-картці отримав Зеленський - МВС (4 фото)

Нагадаємо, раніше у МВС анонсували впровадження електронних паспортів. Доступними в електронному форматі ID-картка та закордонний біометричний паспорт стануть в Україні наприкінці лютого.

У грудні 2019 року в Україні в тестовому режимі запрацював додаток "Дія", його реліз - 30 січня 2020 року. Першим кроком були електронні права та технічний паспорт. У смартфон планують завантажити ще й паспорт та пенсійне посвідчення. Загалом у мобільному опиниться чималий перелік послуг.  

Зокрема, від 1 січня стартувала програма "е-Малятко" - в пологовому породілля може оформити всі необхідні документи на дитину, їй допоможуть через смартфон зареєструвати малюка та оформити соціальну допомогу. Вже працює Кабінет Забудовника - за 7 хвилин можна отримати дозвіл на будівництво, а ще проконтролювати його перебіг.  

Залиште свій коментар

Вибір редакції