Від Сватового до Ічні: вибухами на військових складах знищено боєприпасів на понад $2 млрд - Пашинський

Дата публікації
Від Сватового до Ічні: вибухами на військових складах знищено боєприпасів на понад $2 млрд - Пашинський

УНІАН

На думку депутата, в Генштабу ЗСУ потрібно забрати контроль за зберіганням боєприпасів.

Протягом останніх трьох років під час вибухів на військових складах Міністерства оборони України було знищено боєприпасів більш ніж на 2 млрд доларів.

Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони, депутат Сергій Пашинський на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій і голів комітетів парламенту, пише УНІАН.

"За офіційною інформацією, за останні роки, починаючи із вибухів на складах у Сватовому і закінчуючи Ічнею, знищено боєприпасів більше ніж на 2 мільярди доларів", - наголосив він.

Вибухи біля Ічні: хто винен та чому в Україні досі не навчились охороняти арсенали боєприпасів

Вибухи біля Ічні: хто винен та чому в Україні досі не навчились охороняти арсенали боєприпасів

За словами Пашинського, рік тому комітет розробив так звану "методичку", де йшлося про необхідні кроки для збереження боєприпасів на військових складах, яку передали керівництву Міністерства оборони і Генерального штабу Збройних сил України.

"На жаль, мушу вам сьогодні офіційно заявити, що нічого за рік зроблено не було", - резюмував він, зазначивши, що контроль за зберіганням боєприпасів повинен здійснювати профільний комітет парламенту, а не Генштаб ЗСУ.

Окремо Пашинський повідомив, що 17 жовтня відбудеться засідання комітету з питань нацбезпеки і оборони, де будуть проаналізовані ці питання, зокрема, щодо стану зберігання боєприпасів.

Нагадаємо, 9 жовтня, о 03:40 у ДСНС надійшла інформація про те, що на території військового 6-го арсеналу Міноборони біля Дружби і Августовки Ічнянського району на Чернігівщині виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. З 16-кілометрової зони можливого ураження (Ічня та 30 прилеглих сіл) евакуювали понад 12,5 тисячі осіб.

Найбільш ймовірна причина вибухів на військових складах - диверсія. Так вважають в Генштабі та СБУ. Аргументують, що майже одночасно вибухи прогриміли в чотирьох різних місцях арсеналу.

За кілька днів до вибухів у населених пунктах поблизу складів виникли перебої з мобільним зв'язком. А на українсько-російському кордоні помітили спецавтомобілі, які, ймовірно, перевозили російські безпілотники.

Наступна публікація