"Від його здоров’я мало що лишилося": рідні Сенцова сумніваються, що політв’язень вийде з голодування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українські лікарі кажуть, що Олегові потрібна індивідуальна програма лікування.

Олег Сенцов у російській в’язниці поступово відходить від голодування. Поки російські тюремники розповідають, чим годуватимуть українського політв’язня, наші правозахисники намагаються дізнатися достовірну інформацію про його стан здоров’я, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За словами  тюремників, першим ділом Сенцову відварили куряче філе, годують бульйоном та кашами з медом і навіть дають кисломолочні продукти. Про це заявив російським ЗМІ представник Федеральної служби виконання покарань Валерій Максименко. Однак у Києві уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова впевнена, що чоловік із такою відданою українською позицію просто так здатися не міг. "Я вимагаю, щоб йому надали найкращих незалежних медичних спеціалістів, які проведуть його повний медичний огляд. Саме фахові спеціалісти-дієтологи мають розробити схему виходу з голодування. Цих лікарів ми можемо привезти з України чи Європи", - заявила вона.

ВідеоДієтологи розповіли, яка небезпека чекає Олега Сенцова після голодування

Олег Сенцов у російській в’язниці поступово відходить від голодування. Поки російські тюремники розповідають, чим годуватимуть українського політв’язня, наші правозахисники намагаються дізнатися хоча б достовірну інформацію про його стан здоров’я. Як вижити після 145 днів без їжі, і яка небезпека тепер чекає на бранця Кремля ТСН дізнавалася у спеціалістів-дієтологів. 

Дієтологи розповіли, яка небезпека чекає Олега Сенцова після голодування

Бранцю Кремля погрожували насильницьким годуванням на ліжку реанімаційного відділення. Такі методи передбачені російським законом, однак лише в разі, якщо людина не в змозі самостійно ухвалювати рішення. Тюремники запевнили, що режим харчування йому складали найкращі дієтологи Москви, але перевірити це наразі не вдається.

Про те, як має тривати поступовий, а головне обережний вихід із голодування, ТСН розповіла кандидат медичних наук, лікар гастроентеролог-дієтолог Галина Незговорова. "Треба виходити з голодування стільки ж, скільки було витрачено на акт голодування. Він має їсти самостійно овочево-вуглеводні суміші, каші. І без примусу", - каже вона. Фахівець упевнена, що ставити Олегу діагноз, а надто говорити про стан здоров`я, не маючи доступу до пацієнта, практично неможливо. "Було б бажано і було б об’єктивно, якби представники нашої медичної спільноти подивилися", - вважає медик.

Фотогалерея У Києві під російським посольством відбулась акція на підтримку Сенцова (8 фото)

Організм Сенцова ще молодий, і якщо йому забезпечать необхідні умови для виходу з голодування, він встоїть. Однак наслідки наразі загрозливі: підірване здоров`я, мінус 20 кілограмів, 145 днів без їжі, а головної мети – звільнення всіх українських політв'язнів – так і не досягнуто. Про причину Сенцов писав у своєму листі, який передав адвокат політв`язня Дмитро Дінзе. "Найближчим часом мене запланували годувати примусово. Мою думку при цьому вже не враховують. У таких умовах я вимушений припинити своє голодування", - розповів політв’язень.

Лист із проханням про припинення голодування писав до Олега інший український політв’язень Станіслав Клих. Однак дійшов він до правозахисниці Марії Томак лише сьогодні – через матір бранця. Клих намагався переконати побратима словами: "Смерті ти не потрібен. Ти потрібен своїй мамі та дітям". Сестра Сенцова Наталія Каплан сподівається, що Олег таки виживе. "Від його здоров'я мало що лишилося. До гіпоксії, анемії, дистрофії додалась аритмія та ішемія, нирки забиті і в будь-який момент можуть відмовити. Печінка збільшена і почала розкладатися, проблеми з кишківником та мозком… Олег обрав спробу вижити. Сподіваюся, він вибереться", - каже вона.

Кореспондент ТСН Катерина Стеблевська

Залиште свій коментар

Вибір редакції