Від сьогодні українці зможуть змінити виборчу адресу: 5 кроків, як це зробити

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Процедуру необхідно буде пройти до 9 вересня включно.

В Україні від 1 липня розпочинається процедура зміни виборчої адреси, аби всі виборці, які живуть не за місцем своєї реєстрації в паспорті або не мають реєстрації, змогли проголосувати восени на місцевих виборах.

Як це зробити пояснили у громадянській мережі "ОПОРА".

5 простих кроків, як людям, які живуть не за місцем реєстрації або не мають реєстрації, проголосувати на місцевих виборах
25 жовтня 2020 року:

1. Прийти до відділу ведення ДРВ

Від 1 липня можна буде прийти до відділу ведення Державного реєстру виборців за фактичним місцем проживання. Знайти свій відділ ДРВ, який належить до адреси, що стане новою виборчою адресою, можна за посиланням.

2. Подати заяву та копію підтверджувального документа

Треба буде подати заяву та копію документа, що підтверджує стосунок до зазначеної адреси. З собою необхідно мати паспорт. Бланк заяви можна завантажити із додатку до Постанови ЦВК №88, роздрукувати та заповнити вдома або взяти безпосередньо у відділі ДРВ.

До заяви треба додати копію документа, що підтверджує проживання за вказаною адресою. На сьогодні Виборчий кодекс визначає вичерпний перелік таких підтверджувальних документів. Тобто підійде будь-який 1 із 6 зазначених, а саме:

 • договір оренди житла;
 • документ, який засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності за певною адресою;
 • документ про право власності на житло;
 • довідка ВПО;
 • документ, який засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якої зареєстровано за певною адресою;
 • документ, що засвідчує перебування виборця у шлюбі або у родинних стосунках із особою, місце проживання якої зареєстровано за певною адресою.

Із собою також треба мати оригінал документа, що підтверджує проживання за вказаною адресою та паспорт громадянина України (або тимчасове посвідчення, якщо громадянство набуте лише нещодавно).

3. Отримати повідомлення про зміну виборчої адреси*

У відповідь на заяву відділ ведення ДРВ має повідомити, що виборча адреса була змінена. На це Держреєстр має 15 днів, крім того для такого інформування передбачено кілька способів. Повідомлення може бути:

 • видано безпосередньо у відділі ведення ДРВ;
 • надіслано поштою на нову виборчу адресу;
 • надіслано електронною поштою, але для цього необхідно заповнити відповідне поле під час подачі паперової заяви.

Варто зазначити, що це лише повідомлення виборця про зміну в реєстрі виборців, тож його не потрібно брати з собою на виборчу дільницю.

*Звісно, також є кілька підстав, на основі яких можуть відмовити у зміні виборчої адреси. Наприклад, недостовірні дані в заяві, порушені терміни подання чи відсутні підтверджувальні документи. Але якщо відповідно до законодавства виборець має підстави та всі відповідні документи змінити виборчу адресу й вважає відмову неправомірною, то її можна оскаржити в суді. Повідомлення про відмову відділ ведення ДРВ має надати виборцю не пізніше наступного дня після подачі заяви.

4. Перевірити себе в списку виборців

Після отримання повідомлення про зміну виборчої адреси можна побачити оновлену інформацію в Реєстрі, зайшовши в "Особистий кабінет виборця" на сайті ДРВ. У розділі "Перевірка включення" потрібно уважно, без жодних описок, ввести свої персональні дані, ввести підтверджуючий код, який прийде на електронну пошту, та упевнитись, що відображається вже нова виборча адреса. Після цього варто також відстежити номер та адресу нової виборчої дільниці, яка відноситься до нової виборчої адреси. Це можна зробити тут. Крім того, коли вже триватиме виборчий процес і на дільниці передадуть друковані попередні списки виборців, то можна буде прийти на свою нову дільницю та перевірити коректність своїх даних у списках виборців.

5. 25 жовтня з 8:00 до 20:00 прийти на нову дільницю

У день голосування, 25 жовтня 2020 року, треба буде прийти на нову виборчу дільницю, яка відноситься до нової виборчої адреси, та проголосувати. Це можна буде зробити з 8:00 до 20:00, маючи з собою лише паспорт громадянина України.

Окрім особистого подання документів це можна зробити через уповноважену особу або онлайн. У випадку подання через уповноважену особу - їй треба буде пройти той самий шлях подання заяви в паперовому вигляді з єдиною різницею — ця особа повинна мати з собою саме свій паспорт, а також довіреність, видану виборцем, чию виборчу адресу будуть змінювати, посвідчену відповідно до вимог законодавства.

Яким має бути алгоритм дій, якщо я хочу подати заяву про зміну виборчої адреси онлайн:

 1. Процедура буде доступною лише на офіційному сайті Державного реєстру виборців. Здійснити її можна буде лише за наявності ЕЦП (електронного цифрового підпису).
 2. Заяву не треба буде сканувати та надсилати, вона безпосередньо створюватиметься на сайті.
 3. Необхідно буде лише вписати потрібні дані та підвантажити підтверджувальний документ щодо зазначеної адреси у форматі JPG або PDF вагою до 5 Мб.
 4. У заяві обов'язково необхідно буде вказати електронну пошту, на яку потім буде надіслано повідомлення про зміну виборчої адреси або про відмову в такій зміні.

Відео Коли відбудуться вибори онлайн – Секретні матеріали

Держава в смартфоні була одним з лозунгів влади Зеленського, і саме цей проект став одним з тих, які почали реалізовуватись. Додаток "ДІЯ" вже містить ваш паспорт, водійські посвідчення та техпаспорт на авто. Але головний виклик оцифровування українців мають стати вибори онлайн. Коли це може статись, та як буде реалізовуватись - дивіться у сюжеті. Повні випуски дивіться на 1+1 video

Коли відбудуться вибори онлайн – Секретні матеріали

Якщо немає зареєстрованого місця проживання, а таких громадян офіційно в Україні нараховується понад 1 млн (наприклад, ВПО), визначення виборчої адреси залежить від обставин, через які людина не має зареєстрованого місця проживання. Ось три основні:

1. За погодженням із центром обліку визначити виборчою адресою виборця адресу центру. Якщо людина не має зареєстрованого місця проживання та перебуває на обліку в соціальній службі, то виборча адреса може визначатись за погодженням із центром обліку або соціальною службою, які відповідно до законодавства ведуть облік бездомних осіб. Виборчою адресою такого виборця визначається адреса відповідного центру обліку.

2. Визначення виборчої адреси, якщо людина не має зареєстрованого місця проживання, а щойно набула права голосу, або вже мала право голосу, але ще не була включена до Реєстру. Якщо людині нещодавно виповнилось 18 років, але вона не має зареєстрованого місця проживання, або якщо людина також не має зареєстрованого місця проживання, але давно має право голосу й виявила, що не була включена до списку виборців раніше, то необхідно звернутись до відділу ведення ДРВ за місцем фактичного проживання із заявою про зміну виборчої адреси. До заяви необхідно буде надати копію документа, що обґрунтовує визначення виборчої адреси.

3. Зміна виборчої адреси, якщо раніше вже була визначена виборча адреса, але людина офіційно вибула з того місця проживання. Якщо людина не має зареєстрованого місця проживання, але має запис у Реєстрі щодо попередньої виборчої адреси з позначкою "вибув", то необхідно звернутись до відділу ведення ДРВ за місцем фактичного проживання із заявою про зміну виборчої адреси. До заяви необхідно буде надати копію документа, що обґрунтовує визначення виборчої адреси.

Варто зазначити, що зміну або визначення виборчої адреси, аби проголосувати на місцевих виборах цієї осені, можна буде здійснити лише від 1 липня до 9 вересня включно

Нагадаємо, в Україні місцеві вибори заплановані на 25 жовтня 2020 року. За офіційною статистикою наразі в країні понад 5 млн громадян потенційно потребуватимуть зміни виборчої адреси: 1,4 млн внутрішньо переміщених осіб; більше 1 млн людей, які не мають зареєстрованого місця проживання; 3,3 млн так званих "трудових мігрантів", які мають місце реєстрації в одному населеному пункті, а реально живуть в іншому.

Відео "Слуга народу" йде на місцеві вибори, які відбудуться в Україні 25 жовтня 2020 року

Йти на місцеві вибори офіційно вирішили на позачерговому з’їзді "Слуги народу" в Києві. Уже найближчим часом президентська партія почне відбирати кандидатів у місцеві депутати. Перевагу віддаватимуть тим людям, які не були чиновниками до того і не мали доступу до розподілу місцевих бюджетів. Більше - у розділі Політика

"Слуга народу" йде на місцеві вибори, які відбудуться в Україні 25 жовтня 2020 року

Залиште свій коментар

Вибір редакції