Від зварювальника до швачки: щороку Чехія зможе брати на роботу до 5 тисяч українців

Відтепер працювати до європейської країни зможуть їздити не тільки висококваліфіковані спеціалісти.

Кілька сотень українських спеціалістів от-от відправляться до Чехії на постійну роботу: усі вони — учасники нової програми працевлаштування в Чехії.

Її запустила Торгова палата країни цьогоріч у серпні. У її рамках щороку будуть працевлаштовувати до 5 тисяч українських спеціалістів. Про це повідомляє чеське видання Byznys.ihned.

"Дозвіл на роботу в Чехії в серпні одержали 170 українських спеціалістів. За вересень квота також виконана. Якщо кількість учасників програми буде збільшуватиметься такими темпами, число охочих може сягнути 5000 осіб на рік", — повідомив Ян Візер, очільник Конфедерації союзів підприємців і роботодавців Чехії. 

Залучати українських спеціалістів до роботи в Чехії вирішили не дарма. Таким чином у країні планують компенсувати нестачу робочої сили середнього класу.

Так, на роботу запрошують водіїв, швачок, слюсарів, кухарів, зварювальників та інших.

Досі програма передбачала працевлаштування тільки висококваліфікованих українців. Наразі ж орієнтуються здебільшого на робітників середньої та низької кваліфікації. 

Нагадаємо, наприкінці серпня правила для працевлаштування іноземців змінили і в Польщі. Якщо раніше документи для роботи в сусідній державі українці могли одержати безпосередньо в роботодавця, то відтепер для цього знадобиться дозвіл районних бюро праці. 

Залиште свій коментар

Наступна публікація