Видання "Новое время" поскаржилось на наступ на пресу: ГПУ вимагає доступ до внутрішніх документів редакції

Видання "Новое время" поскаржилось на наступ на пресу: ГПУ вимагає доступ до внутрішніх документів редакції

Відповідний дозвіл надав Печерський райсуд.

Українське видання "Новое время" поскаржилось на порушення свободи слова з боку органів влади через намагання Генеральної прокуратури України отримати доступ до внутрішніх документів редакції.

Про це йдеться у матеріалі "Нового времени" із копіями судового рішення.

Зазначається, що дозвіл на отримання документів було надано Печерським районним судом Києва 4 лютого. Відповідну постанову редакція отримала від слідчого ГПУ 13 лютого. Вона вимагає надати внутрішні документи редакції та всі матеріали, які надсилав на електронні адреси видання журналіст Іван Верстюк. Якщо "Новое время" відмовиться добровільно надати документи, на них очікує обшук.

Фото: Новое время
Фото: Новое время

Видання зазначає, що Іван Верстюк є автором низки резонансних розслідувань про корупцію серед найвищих політичних кіл. Розслідування ГПУ стосується матеріалу "Діамантова дочка", в якому журналіст розповідає навчання дочки екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця у Великій Британії, який є фігурантом відомої справи "діамантових прокурорів".

Генпрокуратура вважає, що у журналістському розслідуванні було розголошена таємниця слідства і ще в червні 2017 року викликала на допит Верстюка. Видання "Новое время" заявило, що вважає такі дії з боку відомства Юрія Луценка "порушенням свободи слова" та залишає за собою право звернутися зі скаргою до Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, у вересні 2018 року журналістка програми "Схеми" Наталія Седлецька дізналася, що ГПУ має доступ до дзвінків, СМС-повідомлень та геолокації її мобільного телефона у період від липня 2016 до листопада 2017. Її запросили до генерального прокурора Луценка для розмови за зачиненими дверима, проте Седлецька відмовилася, наголосивши, що такі розмови мають відбуватися публічно. Седлецька та низка інших журналістів є свідками у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування очільником НАБУ Артемом Ситником.

Згодом у ГПУ повідомили, що отримали доступ до інформації з телефона не лише Седлецької, а ще принаймні двох осіб як "можливих свідків". Відомо, що доступ мали до телефона журналістки Христини Бердинських. Дії ГПУ засудили у міжнародній правозахисній організації Transparency International, також занепокоєння висловили у ЄС та США. Своєю чергою, ЄСПЛ зобов'язав українську владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Седлецької.

Повʼязані теми:

Наступна публікація