Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Відбулася окупація Азовського моря". Росія блокує заходження суден в українські порти

"Відбулася окупація Азовського моря". Росія блокує заходження суден в українські порти

США закликали РФ припинити блокування.

Державний департамент США закликав Москву припинити тиск на міжнародні перевезення в Азовському морі і Керченській протоці. За останні два тижні Росія не дозволила допливти до українських портів щонайменше 16 комерційним кораблям.

У Вашингтоні дії росіян назвали ще одним прикладом кремлівської кампанії, спрямованої на дестабілізацію України. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Водночас, через масові затримки комерційних суден власники вантажів зазнають величезних збитків, а порти Бердянська та Маріуполя значно скоротили обсяги роботи. Те, що відбувається сьогодні, експерти вже прямо називають повзучою анексією Азова.

Російські прикордонники оголосили справжнє полювання на кораблі, які прямують до українських портів в Азовському морі. Екіпажі суден змушені чекати десятки годин. Спочатку – аби отримати дозвіл на проходження Керченської протоки, потім – коли їх затримують для так званого "огляду", який може затягнутися на кілька діб.

Перші ознаки блокади Азовського моря з'явилися одразу після завершення будівництва Керченського мосту. Тоді росіяни обмежили висоту кораблів, які перетинають Керченську протоку, до 33 метрів, а довжину – до 160. І значно наростили сили власних прикордонних підрозділів.

"Майже щодня за допомогою сучасних систем спостереження та виявлення надводних цілей ми спостерігаємо від 3 до 5 кораблів та катерів прикордонної служби Російської Федерації", - зазначив прес-секретар Маріупольського загону морської охорони Артем Поляков.

Наразі росіяни хазяйнують на Азові, як удома. Лише протягом останніх днів вони затримали у морі одразу три судна: турецькі "Ілке Мете" та "Адастар", а також український суховантаж "Селекта", які вийшли з Маріуполя й Бердянська до портів Іспанії та Великої Британії.

Загалом кількість затриманих росіянами суден наближається до двох сотень. Усе начебто – в рамках міждержавної угоди про статус Азовського моря, підписаної 15 років тому. Теоретично росіяни можуть підходити до українських берегів на будь-яку відстань, та хоч на 20 метрів, проводити огляд та затримувати будь-яке судно. І все – на цілком законних підставах. Угода досі продовжує діяти між двома державами. На п'ятому році війни...

Відео Держдеп США звинуватив Росію в агресивному тиску на Україну в Азовському морі

Державний департамент США закликав Москву припинити тиск на міжнародні водні перевезення в Азовському морі і Керченській протоці. Речниця Дерджепу Гізер Нойєрт заявила - за останні два тижні Росія не дозволила допливти до українських портів щонайменше 16 комерційним кораблям. У Вашингтоні дії росіян назвали ще одним прикладом кремлівської кампанії, спрямованої на дестабілізацію України.

Держдеп США звинуватив Росію в агресивному тиску на Україну в Азовському морі

Після багатогодинного огляду росіяни мають видавати капітанам кораблів відповідні протоколи, але вони цього не роблять. Відтак, судновласник не може довести, що затримка сталася не з його провини. І зазнає збитків. А для українських портів наслідки взагалі катастрофічні. Крани у Маріуполі ще рік тому були постійно у роботі. Зараз вони стоять. Суден практично немає. За рік тут недоотримали 270 мільйонів гривень, і далі буде лише гірше, впевнені портовики.

"Багатоденні простої тягнуть за собою підвищення фрахтових ставок (зокрема, наслідками тривалих затримок є збільшення фінансових витрат судновласників від 5 до 15 тисяч доларів за добу, залежно від параметрів судна). Маємо ризик, що у недалекому майбутньому ці фактори вплинуть на привабливість Маріупольського порту для клієнтів, і як наслідок – на можливу переорієнтацію вантажопотоків на інші порти", зазначила Світлана Обедінська зі служби зі зв’язків з громадскістю та ЗМІ ДП "Маріупольський морський торговельний порт".

Експерти розцінюють економічну блокаду як один з різновидів гібридної війни, яку веде Російська Федерація. Люди, які працюють у портових містах, лишаються без заробітків. І на цьому сусіди розганятимуть нову хвилю сепаратистських настроїв.

"Фактично, якщо можна назвати, відбулася окупація Азовського моря. Тобто за тією інформацією, яку маю, почався певний вплив інформаційний на населення. Особливо на спеціалістів і людей, які в результаті дій РФ на Азовському морі потерпають – це портовики, моряки, металурги, рибалки, зерновики", - сказав командувач Військово-морських сил України у 2014-2016 роках Сергій Гайдук.

"Маріуполь і Бердянськ – це зараз петлі для сепаратизму. Там можуть виникнути сепаратизм ось так от. Люди незадоволені, в них немає грошей, вони не можуть працювати і ними можна маніпулювати вже зараз", - переконаний фахівець з питань національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Іраклій Джанашия.

На думку фахівців, мета росіян – відрізати Україну від моря, перетворивши її на сухопутну державу. Тож виходить, що - зруйнувати такі наміри окупантів для України нині буде чи не найпершим із оборонних завдань.

Яків Носков, Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції