Відбувся саміт "Україна-ЄС"

Президент Віктор Ющенко вважає подоланими візові проблеми із країнами-членами Європейського Союзу.

Віктор Ющенко та Жозе Сократеш
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко та Жозе Сократеш.
Президент Віктор Ющенко вважає подоланими візові проблеми із країнами-членами Європейського Союзу. Про це він повідомив на прес-конференції за підсумками ХІ саміту "Україна-Європейський Союз".

Президент зауважив, що помітним є колосальний прогрес, який було досягнуто Європейським Союзом і Україною за останні півтора-два роки.

"Тим часом є нюанси, які стосуються поточного порядку візового режиму і які як для української сторони, так і для європейської сторони є чутливими", - сказав Ющенко. З його слів, обидві сторони розуміють, що необхідно бути обережними у своїх відповідях і діях для того, щоб уникати ускладнень у роботі насамперед консульських установ щодо громадян як України, так і ЄС.

"Я вважаю, що ми сторінку цю сьогодні перегорнули, сторони знайшли взаєморозуміння щодо поліпшення цього процесу й вирішення проблем, які є чутливими для людей", - сказав Ющенко.

Також Віктор Ющенко подякував Європейському Союзові за коректне ставлення до України під час парламентської кризи.

"Я від імені Української держави, української нації подякував ЄС за те коректне ставлення в період, коли Україна долала парламентську кризу, коли всі демократичні сили в Україні були задіяні в пошуках демократичного способу врегулювання парламентського конфлікту, і ми почували ту глибоку послідовну, демократичну відкриту позицію, яку зайняв ЄС і країни ЄС щодо демократичного способу в подоланні парламентської кризи в Україні", - сказав Ющенко.

Присутній на прес-конференції прем'єр-міністр Португалії Жозе Сократеш зі свого боку висловив впевненість у здатності України досягти політичної стабільності й конституційної ясності, що дасть змогу посилити демократичні процеси. "Я переконаний у тому, що Україні вдасться провести справедливі й вільні вибори, і саме ці вибори будуть черговим вкладом у цей процес", - сказав він.

Україна ж, зі свого боку, задоволена темпом розвитку відносин з Європейським Союзом. Про це заявив президент України Віктор Ющенко.

Віктор Ющенко наголосив, що в рамках Саміту сторони продемонстрували повну відкритість позицій та атмосферу дружби і відкритості. Президент повідомив, що за результатами Саміту сторони підписали низку документів, серед яких Спільна заява сторін, а також Спільна доповідь про прогрес в переговорному процесі щодо укладення нової поглибленої угоди між Україною і ЄС.

“Ми надзвичайно задоволені темпом розвитку відносин України і ЄС”, - наголосив Віктор Ющенко.

Під час саміту Україна і Європейський Союз обговорили питання двостороннього співробітництва на 2005-2008 роки. Про це на прес-конференції заявив президент України Віктор Ющенко за результатами XI Саміту "Україна-ЄС", який відбувся сьогодні в Києві.

За словами Віктора Ющенка, серед цих питань - сфера безпекової політики, в тому числі і ядерної; екологічна тематика; тема економічного співробітництва; питання двостороннього торговельного характеру.

Делегацію Португалії (країна, що зараз головує в ЄС) на саміті очолює голова Європейської Ради, прем’єр-міністр Республіки Жозе Сократеш. На чолі делегації Європейської комісії на саміт прибув президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Делегацію Ради Європейського Союзу очолює генеральний секретар Ради ЄС, верховний представник ЄС із питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав`єр Солана.

Для участі в Саміті також прибули Комісар з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер та державний міністр, міністр закордонних справ Португалії Луїш Амаду.

На відкритті саміту президент України Віктор Ющенко запевнив представників Європейського Союзу, що європейський вибір України є безальтернативним.

За словами президента, як ЄС, так і Україну цікавлять конкретні практичні справи. Він запропонував в ході саміту саме на них зосередити свою увагу. Президент нагадав, що порядок денний включає обговорення ключових аспектів розвитку України та ЄС, майбутнє двосторонніх відносин та міжнародну проблематику.

Президент також гарантував європейській спільноті проведення в Україні чесних і прозорих позачергових парламентських виборів відповідно до національних і міжнародних стандартів. Він висловив переконання, що дострокові вибори призведуть до нормалізації політичної ситуації в країні.

ВідеоCаміт "Україна-ЄС"

ВідеоСаміт "Україна-ЄС"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: