Відкритий лист фармацевтів уряду на захист українських ліків

Фармацевти звернулися до Кабміну, МОЗу і керівництва Академії медичних наук із проханням захистити українські ліки.

Міністрові охорони здоров’я України
пану Князевичу В.М
Президенту Академії медичних наук України
пану Возіанову О.Ф.
Прем’єр-міністру України
пані Тимошенко Ю.В.

Шановні колеги!

Як відомо, під час будь якою хвороби в організмі людини починають активно загострюватися застаріли хронічні недуги. І чим сильніша та хвороба – тим гострішими виявляються ті прояви. Зараз у всьому світі вирує потужна фінансово-економічна криза, яку цілком можна порівняти із гострою та складною хворобою, що вразила економіки багатьох країн світу.

Не стала виключенням і Україна, у якій загальносвітова економічна проблема багаторазово посилилась впливом не вирішуваних роками проблем у всіх галузях нашого життя, що, у кінцевому випадку, призвело до зупинки виробництва, безробіття та масового зубожіння народу України.

Найважчим наслідком тієї спільної біди, що прийшла до нашої оселі, став ганебний факт, коли мільйонам пересічних українців не стало вистачать їхніх чесно зароблених грошей та заощаджень на ефективне та якісне лікування себе, своїх близьких та рідних. Чому так сталося? Що відбулося у країні, котра завжди пишалася власним потужним фармацевтичним виробництвом, яке виробляє недорогі та якісні ліки? Може зупинилися надсучасні українські підприємства з виробництва лікарських засобів?

Ні! Вони продовжують працюють, не дивлячись на кризу, нарощують об’єми виробленої продукції та збільшують її асортимент, пропонуючи лікарям та пацієнтам десятки нових, ефективних ,якісних та безпечних ліків щороку.

Причина, швидше, у багаторічній нераціональній та малозрозумілій прихильності деяких з наших відомих та шанованих лікарів до препаратів іноземного виробництва, які вони не лише широко використовують у власній медичний практиці а ще й наполегливо радять робити те ж саме всій медичній спільноті України. Жодна наукова конференція або публічний виступ цих апологетів західної фармацевтики останні роки не обходився без складання хвалебних од іноземним препаратам та поблажливому, а іноді, і відверто ворожому, ставленню до продукції національних виробників.

У той же самий час, рідко коли можна було почути з їхніх вуст поради щодо використання українських аналогів цих ліків. Дійшло до смішного - Президент медичної академії наук України пан Возіанов на одному з засідань безапеляційно заявив: "ми ж з Вами, шановні колеги, добре розуміємо, що українські ліки у декілька разів гірші за іноземні". Ось так просто – безапеляційно та не аргументовано!

Вся згубність такої безвідповідальної позиції для українських споживачів стала очевидною та дуже болісною, лише з початком потужної економічної кризи. Різке падіння курсу гривні, зменшення реальних доходів населення та ріст безробіття призвели до того, що для більшості пацієнтів призначення прихильних до імпорту лікарів стали фінансово не підйомним.

Чи змінила криза професійний світогляд вищезгаданих авторитетних медиків? Чи почали вони раціоналізувати, в першу чергу у фінансовому плані, лікування своїх пацієнтів, пропонуючи їм більш доступні за ціною українські аналоги іноземних ліків? Ні, і ще раз - ні! Навпаки - ситуація у цій сфері стала набувати ще більш складних, а подекуди і просто фантасмагоричних форм.

Останньою краплею, яка примусила мене у такий спосіб звернутися до сумління усіх українських медиків, вчених, урядовців, переважна більшість з яких, я впевнена, є справжніми патріотами своєї Батьківщини та свого народу, став шквал відверто неправдивих листів-звернень до МОЗ України та компетентних органів з метою скасувати вже існуючу державну реєстрацію сучасного препарату "Фленокс" компанії "Фармак", завдяки якому десятки тисяч українців змогли б зберегти себе та своїх близьких від загибелі внаслідок утворення тромбів під час складних хірургічних втручань та інфарктів міокарду, при цьому не віддаючи за це останні копійки.

Замість реальної допомоги національному виробникові якнайшвидшому впровадженні у широку медичну практику сучасного, ефективного та доступного за ціною препарату такі шановані в Україні люди, як Завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 НМУ ім. Богомольця, д.м.н., професор, член-кореспондент АМН України Амосова К.М., Головний позаштатний спеціаліст МОЗ за фахом кардіологія Сіренко Ю.М., Президент Всеукраїнської асоціації працівників швидкої, невідкладної медичної допомоги та медицини катастроф, Проректор з наукової работи Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупіка, д.м.н. професор Зосуля І.С. , палко та гаряче намагаються переконати відповідні органи в неякісності українського продукту, при цьому не наводячи ЖОДНИХ науково обґрунтованих доказів на користь своєї думки.

Шановні добродії! Аргументація, яка будується лише на внутрішніх сумнівах та емоціях, але немає науково доведених фактів, достойна лише досужих балачок поціновувачів жовтої преси , але, аж ніяк, таких поважних науковців та практиків як Ви!

Яку розумну альтернативу українцям у своїх листах-зверненнях пропонують лідери наукової та медичної думки? Лише одну - застосовувати "надійний та перевірений" високовартістний аналогічний препарат еноксапарину натрію, виробництва французької транснаціональної фармацевтичної корпорації .

Чи замислювались Ви, "на чий млин ллєте воду"? За рахунок яких коштів Ваші пацієнти зможуть купувати рекомендовані Вами ліки? З чиїх податків держава буде фінансувати Вашу наукову діяльність та сплачувати Вам заробітну плату? Чию економіку Ви фінансуєте та чиї інтереси Ви відстоюєте? Чи не видався Вам дивним факт, що спираючись саме на Ваші листи вже вищезгадана французька компанія у кращих традиціях рейдерства в Україні, подала судовий позов, з метою відмінити державну реєстрацію незручного їм, але вигідного малозабезпеченим українцям, дешевшого аналога препарату?

Я не закликаю Вас користуватися виключно продукцією українських виробників. Я прошу Вас лише відноситися до національного продукту з належною повагою та науковою виваженістю, бути справжніми патріотами України та зробити все від Вас залежне, аби полегшити та зберегти життя українців у важкі часи всесвітньої кризи.

З повагою,
Генеральний директор ВАТ «Фармак»
Жебровская Ф.І.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: