Відкриття ринку землі в Україні. Зеленський пообіцяв, що земельні ділянки не продаватимуть іноземцям

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент України вважає, що питання відкриття ринку землі потрібно винести на загальне обговорення

Президент України Володимир Зеленський виступає проти дозволу купівлі землі іноземцями та заявив, що питання відкриття ринку землі треба винести на загальне обговорення.

Про це він сказав під час зустрічі з аграріями 19 вересня.

Президент переконує, що "старшилки про "китайців, арабів чи інопланетян , які вивезуть нашу землю вагонами – це маячня", бо в запропонованому законопроєкті торгувати землею зможуть лише українці.

"Питання ринку землі є дуже чутливим і потребує широкого та публічного обговорення. Хочу розвіяти кілька міфів. По-перше, щоб розвіяти всі міфи та всі маніпуляції, які посіяли у свідомості громадян за останні 20 років. По-друге, щоб знайти оптимальне і збалансоване рішення відкритого ринку землі. Перше і головне: земля належить українцям. У моделі, яку пропонуємо ми з урядом, купувати або продавати землю зможуть тільки українські громадяни і українські компанії. Страшилки про китайців, арабів чи інопланетян , які вивезуть нашу землю вагонами – це маячня", – сказав Зеленський.

Нагадаємо, в Україні щороку продовжують мораторій на продаж землі. Нинішній діє до кінця 2019-го. Президент Володимир Зеленський обіцяє провести наступного року земельну реформу, запустити ринок сільгоспземлі. Для цього Світовий банк виділив Україні 200 млн доларів.

Раніше Європейський банк реконструкції та розвитку оцінив, що відсутність ринку землі знижує ВВП України на 1%.

Відео Що буде з українською землею, коли мораторій знімуть

В Україні можуть зняти 18-річний мораторій на продаж землі. Цього разу шанси як ніколи великі. Дедлайн президента Зеленського для нових народних обранців – зняти заборону на продаж до початку зими. Що це може змінити і чи не постраждають українці – Сніданок запитав у експертів.  

Що буде з українською землею, коли мораторій знімуть

Залиште свій коментар

Вибір редакції