Відмова США від ПРО в Східній Європі загрожує українській безпеці

Такі події повинні підштовхнути Україну до посилення власного протиповітряного потенціалу.

Відмова США від розгортання стаціонарної бази ПРО в Східній Європі несе певні виклики українській безпеці, заявив головний редактор Defense Express Сергій Згурець. На думку експерта, останні події повинні підштовхнути Україну до посилення власного протиповітряного потенціалу.

"Ситуація в Європі, зумовлена черговим поворотом у протиракетному та протиповітряному сюжеті, для України несе низку викликів для безпеки, — констатує експерт. — Буферна зона української території — чи не єдине, що цілком влаштовуватиме Росію, з одного боку, і країни НАТО і США — з іншого".

На думку головного редактора Defense Express, у разі перетворення України на буферну зону, країні доведеться розраховувати виключно на власний оборонний потенціал.

"У цьому випадку фактично країна змушена по-новому подивитися на свої оборонні пріоритети та оборонні можливості. Виходячи з того, що надалі, принаймні в середньостроковій перспективі, Україна може розраховувати лише на власний військовий потенціал. З усіма плюсами та мінусами такого статусу", — заявив Згурець.

У подібному контексті, на думку експерта, цілком виправданим є рішення підсилити протиповітряну оборону країни.

"Військове керівництво України ухвалило рішення посилити протиповітряну оборону країни. Йдеться про розгортання двох нових позиційних районів зенітних ракетних комплексів С-200В ("Вега") на додаток до чотирьох уже існуючих. ЗРК дальньої дії. С-200В цілком може вважатися зброєю стратегічного стримування противника", — констатував Згурець.

Читайте також:

Республіканці вважають рішення Обами по ПРО небезпечним для українців

США замінять ПРО в Європі альтернативним проектом

Мєдвєдєв оцінив заяву Обами та готовий співпрацювати з США

Пентагон розмістить в Європі кораблі з балістичними ракетами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: