Відмова від вакцинації може принести в Україну епідемію дифтерії

Імунологи не виключають можливості епідемії дифтерії в Україні: за останні півроку від цієї хвороби було імунізовано практично одиниці дітей.

За півроку від дифтерії у Києві імунізацію пройшли одиниці дітей. Якщо така тенденція збережеться, в Україні може розпочатися епідемія дифтерії, спрогнозувала головний дитячий імунолог столиці Алла Волоха.

"У цьому році ми не отримали дифтерійно-правцеву вакцину для дітей 14-18 років. За півроку імунізовано практично одиниці дітей", - сказала Волоха.

"Якщо така тенденція зберігатиметься, в Україні може розпочатися епідемія дифтерії, яка була у 90-х роках. Уже зараз у Києві фіксуються випадки дифтерії і зростає захворюваності на коклюш", - повідомила лікар.

За її словами, якщо нещеплених буде 75% від популяції, це є серйозною загрозою для виникнення спалахів. Але сьогодні загалом в Україні неімунний прошарок незначний.

"Загроза полягає у тому, що хвора невакцинована дитина може заразити навіть щеплених дітей. Хворіють всі, але імунізовані перенесуть хворобу легше. До того ж нещеплені наражають на небезпеку тих 5% дітей, які не виробляють імунітет. Під загрозою й діти, яким протипоказано вакцинуватися, - з неврологічними захворюваннями, вірусом імунодефіциту, злоякісними пухлинами, після операції", - зазначила Волоха.

Вона наголосила, що протягом 2008, 2009 і 2010 років фіксується тенденція до зниження показників вакцинації немовлят від усіх керованих інфекцій на 5-10%.

"Наприклад, кількість дітей, прищеплених на першому році життя від дифтерії, правця і коклюшу, у минулому році становила лише - 75%. Вони можуть бути провакциновані потім, але це буде порушення календарю. Окрім цього від кору, краснухи і паротиту на першому році життя за 6 місяців 2010 року життя прищеплено лише 20% дітей, а вже повинні були отримати вакцинацію відсотків 45-50. Тобто вакцину отримали на 20% менше" - сказала лікар.

За її словами, дітей не щеплять через відмови батьків і через недостатність вакцин.

Раніше головний державний санітарний лікар України Геннадій Рожков заявляв, що на вакцинацію не вистачає 78 млн грн. За його словами, у державному бюджеті-2010 на проведення вакцинопрофілактики передбачено 237 млн грн, тоді як на всі необхідні програми з вакцинації необхідно 316 млн грн.

Також у Міністерстві охорони здоров'я виступали за те, щоб штрафувати батьків через відмову вакцинувати своїх дітей.

Як відомо, вакцина діє протягом 20–30 років. Далі щеплення слід повторити.

Читайте також:

Янукович відновить довіру до вакцинації, яку заборонили у 2008-му

Вчені створили універсальну вакцину від різних типів грипу

В Україні знищено скандальну вакцину проти кору та краснухи

У Раді зареєстровано закон про примусову вакцинацію населення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: