Відновивши пільги, Україна збанкрутує

Відновлення соціальних виплат, згідно з рішенням Конституційного суду, зробить Україну банкротом - вона не зможе виконати ці зобов`язання.

Про це заявила директор інституту демографії і соціальних досліджень Національної академії наук України Ела Лібанова під час «круглого столу» на тему: «Соціальні пріоритети бюджетної політики» сьогодні в Києві.

Як передає УНІАН, крім того, за її словами, зараз в Україні спостерігається парадоксальна ситуація з кількістю людей, які мають соціальні пільги. Наприклад, учасників війни і бойових дій в Україні на сьогодні більш ніж в Росії, а також більше, ніж було в Україні у середині 80-х років.

Бабуся
Україна на даний момент не може гарантувати пільги своїм громадянам
Як повідомляв УНІАН, сьогодні прем`єр Віктор Янукович на засіданні Кабміну повідомив, що уряд має намір виступити із заявою у зв`язку з рішенням Конституційного суду України про відновлення пільг і компенсацій окремим категоріям громадян.

«Ми підготували заяву уряду і сьогодні його розглянемо. Ми повинні сказати людям правду», - сказав Янукович.

На його думку, звернення в Конституційний Суд і його рішення є передвиборною технологією опонентів уряду.

«67 млрд. грн. нам пропонують, щоб ми знайшли таку суму і виплатили. А за рахунок чого – ніхто не сказав. Використовували механізм рішення Конституційного суду. А що він може вирішити? Безумовно, він може сказати, що закони повинні виконуватися. Це технологія, щоб у випадку, якщо вибори відбудуться 30 вересня, можна буде брати уряд Януковича і говорити - «дивиться, що ви не робите», - пояснив він.

Прем`єр-міністр упевнений, що питання соціальної допомоги і соціальних виплат експлуатується політиками-популістами.

«Скільки можна дурити людей? Совість має бути, врешті-решт. І обіцяти те, що не можливо виконати, це - не поважати тих людей, кому важко живеться», - вважає пан Янукович.

Як повідомляв iPlus, 11 липня цього року КС скасував положення закону про Державний бюджет, які торкалися припинення на 2007 рік виплати пільг, компенсацій і гарантій для населення.

Це рішення торкається 21 категорії громадян України - від чорнобильців до пенсіонерів.
11 липня перший віце-прем`єр-міністр, міністр фінансів Микола Азаров заявив, що уряд може реалізувати дане рішення Конституційного суду виключно після внесення змін до закону про Держбюджет на поточний рік.

13 червня перший заступник глави Секретаріату президента України Олександр Шлапак заявив, що на сьогоднішній день невідомо, в скільки для бюджету обійдеться рішення Конституційного суду про відновлення соціальних пільг. «Називається цифра 70 - 40 млрд. грн.», - сказав Шлапак.

16 липня керівник Служби забезпечення зв`язків з Верховною радою України і Кабінетом міністрів Секретаріату президента Ян Берназюк висловив думку, що одним з джерел фінансування відновлених рішенням Конституційного суду України соціальних пільг для населення може стати скорочення витрат на виплати народним депутатам.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: