Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Відновлення УПЦ КП неможливе: у Мінкульті прокоментували заяву Філарета

15 грудня церква остаточно перейшла до ПЦУ.

Говорити про Українську православну церкву Київського патріархату можливо лише у минулому часі. Про це заявив директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш у відповідь на заяву Філарета, що УПЦ КП існує і досі.

За словами Юраша, на відновлення своєї діяльності КП не має жодних правових підстав. Оскільки два паралельних собори УПЦ КП й УАПЦ одноголосно за участі всіх архієреїв ухвалили рішення, що після утворення об'єднаної помісної ПЦУ обидві церкви та їхні центри припиняють існування. Так і сталося 15 грудня 2018 року.

“30 січня 2019 року відбулася державна реєстрація всіх статутних документів УПЦ/ПЦУ - статут самої Церкви та статут Київської митрополії УПЦ/ПЦУ. Отже, факт реалізації рішень собору 15 грудня, себто припинення існування колишньої структури УПЦ КП, був довершений і в юридичній площині”, - зазначив Юраш.

У медіях, окремих коментарях та журналістських дописах розпочалася інколи некритична оцінка та спекулятивне нагнітання...

Опубліковано Андрієм Юрашем Пʼятниця, 10 травня 2019 р.

Нагадаємо, Філарет захотів відновити УПЦ КП та очолити церкву замість Епіфанія. Церковний конфлікт став очевидним і переходить у публічну площину. Київський патріархат усе ще існує - так заявив колишній його очільник Філарет в ексклюзивному інтерв’ю ТСН. Повернення Київського патріархату означатиме втрату Томосу та всіх здобутків церковної незалежності - про це заявив предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Залиште свій коментар

Вибір редакції