Видобуток "Газпрому" впав до 26-річного мінімуму

У "Газпрому" цього року дві біди: знижується попит в Росії і за кордоном, а споживачі віддають перевагу іншим постачальникам.

Видобуток "Газпрому" впав до рекордного мінімуму за останні кілька років і станом на 10 травня складав 975,7 млн. кубометрів. Якби "Газпром" видобував так весь рік, то поставив би рекорд з найнижчого видобутку з 1983 року. Вийшло б 356 млрд кубометрів – на 35% менше торішнього.

У перші дні травня рівень видобутку "Газпрому" перебував у діапазоні 1033-1028 млн. кубометрів на добу, 8-9 травня - 1006 млн. кубометрів. А середній травневий видобуток у 2008 році - 1628,4 млн. При цьому рік тому "Газпром" купував туркменський газ (в середньому 131 млн. кубометрів на добу), а після недавньої аварії на транзитному газопроводі ці закупівлі тимчасово припинилися.

"Газпром" працює, орієнтуючись на ринок, пояснює представник концерну; добовий видобуток скорегували слідом за зниженням обсягу споживання газу.

У "Газпрому" цього року дві біди: знижується попит в Росії і за кордоном, а споживачі, якщо можуть, віддають перевагу іншим постачальникам. За прогнозами компанії "Тройка діалог", виручка "Газпрому" за підсумками 2009 року може знизитися до 90,8 млрд. доларів (-36%), чистий прибуток - до 16,8 млрд. (-44%).

Читайте також:

Середньоазіатські республіки перекрили Євросоюзу "Південний коридор"

"Газпром" відібрав у Фірташа угорський енергоринок

"Газпром" підтвердив, що Україна заплатила за квітневий газ

Черномирдін: газ для України тільки дорожчатиме

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: