Відомий мамолог дав важливі поради дівчатам, які мріють збільшити груди, – спецпроєкт "Дайте дві"

Відомий мамолог дав важливі поради дівчатам, які мріють збільшити груди, – спецпроєкт "Дайте дві"

Фото: ТСН.ua

Перш ніж збільшувати груди, слід ретельно обдумати своє рішення і відповідально поставитися до вибору хірурга.

Пластичними операціями нині нікого не здивуєш. Хтось лягає під ніж хірурга через нещасний випадок, інші прагнуть впоратися з віковими змінами, а хтось шліфує обличчя задля надання йому привабливішої форми.

У межах спецпроєкту ТСН "Дайте дві", в якому взяла участь 33-річна журналістка ТСН Наталія Гончарова, ми детально розкажемо про всі деталі пластичної хірургії

Грудне вигодовування й імпланти

Досвідчений пластичний хірург і мамолог Андрій Якобчук каже, що зазвичай до хірургів звертаються жінки, щоби скоригувати груди після пологів. Але, за його словами, саме грудне вигодовування є правильним з точки зору профілактики раку й становлення імунної системи дитини. Тому не дивно, що чимало жінок прагнуть відновити ідеальну форму бюсту.

Якобчук каже, що здебільшого зараз на прийом до пластичного хірурга приходять жінки, показують свої фото до грудного вигодовування і просять повернути їм колишні форму чи розмір грудей. Своєю чергою, хірурги, ґрунтуючись на світлинах, підбирають найоптимальніший розмір майбутніх нових грудей.

Тим дівчатам, які ще не народжували, але мають надлишок шкіри, медик каже, що потрібна підтяжка. А от якщо груди інтенсивно росли в підлітковому періоді, то після вигодовування вони можуть змінюватися.

"Молока може прийти багато і тканина може розтягнутися. І дівчатам, які говорять: "Я взагалі не хочу годувати", кажу, що годувати потрібно . Якщо 6-13 місяців годувати дитину грудьми, це допомагає умовно тканині грудей дозріти і в цих клітинах молочної залози рак менш імовірний на 50%", — стверджує мамолог.

Пластичний хірург пояснює, що на вигодовування дитини впливає розмір імплантів. Тому, якщо у пацієнтки в планах поповнення в родині, слід дослухатися порад лікаря щодо розміру і розумно підходити до вибору розміру, адже більший імплант зменшує шанси годувати грудьми. Очевидно, якщо пацієнтка із першим розміром грудей просить збільшити до четвертого, а пластичний хірург не буде заперечувати, після такої операції у дівчини почнуться укладення.

"Якщо пацієнтка приходить з першим розміром і просить четвертий, ми розуміємо, що цей імплант просто розкачає тканину і жодного молока там точно не буде вироблятися", — наголошує лікар.

Крім того, якщо обрати завеликий розмір імплантів, після пологів є ризик, що шкіра може розтягнутися. Тоді доведеться знову звертатися до фахівця. Але, як каже Якобчук, сам імплант деформуватися не може.

"Є груди, а є імплант. Приходить молоко, приходять кілька розмірів зайвих, і все залежить від еластичності шкіри. Імплант у нас залишиться на місці в будь-якому разі, але шкіра, яка на імплантах, вона може розтягнутися. Коли молоко піде, вона може не скоротитися. Тоді потрібно знову вдаватися до послуг пластичного хірурга, щоби цю шкіру "розкроїти" вже за тим розміром, який наявний. Тому проблема, швидше, буде не в імплантах, а в цьому надлишку шкіри, яка може не скоротитися. Але якщо обирати оптимальний розмір імпланта, шкіра скоротиться", — заначає Андрій Якобчук.

Медик пояснює, що на консультаціях надає вичерпну інформацію щодо майбутніх ризиків і обговорює побажання клієнток. Але, якщо приходить пацієнтка, яка, на його погляд, за пропорціями має ідеальні грудьми, і вона ще не годувала, такі дівчата отримують рекомендацію "поставити мрію на паузу".

Міфи й ускладнення

Також медик спростовує закиди про розрив імпланта. Підтверджує, що такі випадки траплялися, але чимало років тому. Нині ж препарати і силікон високої якості, тож навіть, якщо трапиться якась надзвичайна ситуація, вміст імпланта, переконують лікарі, не нашкодить організму.

"У далекі 1990-ті в США вийшла стаття одного біолога, який сказав, що дуже високий відсоток раку грудей після силіконових імплантів. Було накладено мораторій, тобто, не використовувалися силіконові імпланти, а коли корегували форму грудей, закривали просто кульками з фізіологічним розчином. Це просто як система, яка капає в організм людини — натрій хлор. Вони були дуже неміцні і, можливо, десь, колись такий сольовий імплант розірвався і ця водичка витекла. Відтоді сформувався міф про те, що йдеш вулицею і тут "бах" — і відбувається таке. Ні, такого не відбувається. Більш того, якщо подивитися ті відеозаписи, на яких проходять випробування імплантів, тобто стискання, критичне навантаження, то імплант розірватися не може просто фізично", — розповідає Андрій Якобчук.

Крім того, побутує думка, що імпланти можуть не прижитися й відбудеться відторгнення. Лікар зауважує, що це трапляється вкрай рідко і, радше, є міфом, аніж реальністю.

Так, відторгнення може статися через низку причин. Зокрема, це агресивна робота хірурга, який пошкоджує тканини; інфекція, яка потрапляє;  кровотеча, яка виникає, і є додатковим полем для розмноження інфекції; імунна реакція організму.

"Чому з нежитем не можна оперуватися, бо є підвищена готовність імунної системи, яка може агресивно відреагувати на стороннє тіло імпланта. Тобто це інформація для пацієнтів, які вважають, що корекція форми грудей, це просто, як фарбування волосся: сьогодні прийшла — зробила круглі, завтра прийшла і зробила анатомічні, тобто, це дуже серйозно", — пояснює він.

Втім, якщо все ж виникли ускладнення й імпланти довелося витягати, то вони залишаються у своїй початковій формі. Але на тілі будуть шрами.

Вибір імплантів і хірурга

Підбирання лікарем правильного розміру імпланта — це суто математика.  Але жоден хірург на 100% не скаже, який розмір грудей матиме пацієнтка після операції. Радити лікарі можуть лише об’єм імпланта в мілілітрах, який підходить тій чи тій жінці. Але слід зауважити, що на кожній грудній клітці той самий об’єм дає інший розмір і буде мати різний вигляд.

Нині чимало клінік на різних 4D-програмах показують, який вигляд матимуть майбутні груди після операції. Але професійні лікарі критикують таку методику і пояснюють, що ця програма вона не враховує купу індивідуальних моментів. Зокрема, еластичності шкіри, товщини м’яза. Щоб уявити свої груди після операції, подивіться фото інших клієнток зі схожими параметрами.

Досвідчений пластичний хірург пояснює, що в жодному разі на операції економити не можна. Якщо ціна на процедуру суттєво нижча за ринкову, наголошує, це перший фактор, який має насторожити пацієнтів. Але стосовно вибору між статусами державної і приватною клінікою, медик каже, різниці немає. Адже значно важливіша саме кваліфікація лікаря, який проводитиме операцію.

"Знайдіть декілька пацієнтів, які зробили схожі операції. Лікарі не універсали, у кожного виходить щось своє. Знайшли пацієнтку, яка робила таку ж операцію, у неї все добре, вона щаслива, знайдіть ще одну таку ж пацієнтку. Одна пацієнтка може бути випадковість, дві — збіг, три щасливі пацієнтки від одного хірурга все — це лікар. Ідіть на консультацію, психологічна сумісність теж велика справа, це половина успіху. Якщо ви прийшли, і вам пояснюють термінами, а ви не можете сказати, що ви їх не знаєте, це неправильно", — наголошує хірург.

Залежність від операцій

Медик зауважує, що дійсно чимало трапляється чимало ситуацій, коли дівчата роблять операції одну за одною. Пацієнтки, розуміючи, що операція минула успішно і біль не надто сильний, хочуть коригувати все, що тільки можливо.

"Я, чесно кажучи, завжди намагаюся охолодити цей запал, не завжди це виходить. Був такий момент, пацієнтка прийшла зробити ліпосакцію ніжок. Зробили, а вона: "Я так давно думала про груди". Дивлюся, там плюс-мінус все пропорційно, я її автоматично вводжу в категорію, які шукають ще і ще", — стверджує Андрій Якобчук.

Конфліктні ситуації

Щодо конфліктних ситуацій, то коли виникають укладення, то зауважує Якобчук, досить складно довести провину хірурга. Адже всі клініки намагаються себе убезпечити різними юридичними шляхами.

"Я знаю те, що такі ситуації трапляються і зустрічаються нерідко. Важко в цій ситуації бути в межах етики. Я можу сказати одне — всі пластичні хірурги, трохи самозакохані нарциси. Коли вам раз на тиждень говорять: "Ви врятували моє життя, ви зробили мене щасливою, ви — Бог". То у будь-якого хірурга рано чи пізно може поплисти трохи в голові щось, і саме через це хірургам дуже часто співають хвалебні оди, тому хірургам неприємно чути про свої невдачі, ускладнення. Тут потрібно бути не хірургом, потрібно бути чоловіком, брати відповідальність, зідзвонитися з пацієнткою, запитати про все. Максимально швидко вирішити всі проблеми. 90% всіх тих судових справ, які існують в Україні, у світі, це від того, що хірург йде в тінь, не намагається бути "татом ситуації". Потрібно залишатися чоловіками в реальному житті, не тільки віртуально", — зазначає Андрій Якобчук.

Також перед проведення операції слід просити у лікаря копії усіх медичних документів. А головне, як радять самі лікарі, знайти реальних пацієнтів того хірурга, до якого збираєтеся.

"Безумовно, формальності у вигляді договору, у вигляді виписки, у вигляді чека, вони повинні бути. Але це другорядне, на мій погляд. Мої пацієнти часто говорять: "Лікарю, що ми будемо робити, якщо щось піде не так?". Я кажу: "Ми з вами ділимо моральну і фінансову відповідальність навпіл". І коли говорить: "Лікарю, якщо щось піде не так, як ми будемо діяти?". Я кажу: "Дивіться, нам потрібна якась корекція, перешити шов, переробити щось. Ми прораховуємо витрати на шовний матеріал, на наркоз, тут не йдеться про якісь глобальні суми. Ми ці ризики і фінансові витрати ділимо навпіл. Якщо ж приходить пацієнтка і каже: "Ось мені потрібен... шов розтягнувся, страждаю від цього, важке фінансове становище, немає грошей". Я кажу: "Ми закриємо це питання". Я, розумієте, онколог, мене так виховали, що пацієнтів кидати не можна в будь-якій ситуації, нехай це навіть не онкологія питання життя і смерті, а це естетика. Ну, інколи естетичний результат — це таке ж питання життя і смерті в душі пацієнтки, яка приходить", — пояснює мамолог.

Вік пацієнтів

Робити пластичні операції дозволять тільки повнолітнім, адже часто навіть 18-річні ще самі не знають, чого хочуть. За них, каже лікар, це рішення робить, наприклад, мама.

"Наймолодша пацієнтка була 18-річною. Прийшла мама з донькою, і мама взяла ініціативу у свої руки, сказала, що груди не ростуть. Дійсно, немає грудей, просто два сосочки. Просила мама невеликий розмір… Видно, коли пацієнтка сидить і приймає як даність те, що говорить мама. Вони пішли, через рік дівчинка вже прийшла сама в 19 років і вона вже більш усвідомлено і осмислено сформулювала думку про те, що дійсно у неї є бажання, але все одно я просив, щоб мама була присутня в день операції, тому що 18-19 років я завжди прошу або батьків, або близьких родичів, приходити", — пригадує мамолог.

Інший дивний випадок, який траплявся в практиці хірурга, коли дідусь прийшов на консультацію з онукою.

"Онучка прилетіла з Америки, а тут з рідних тільки дідусь. Він сидів і спостерігав за консультацією, взагалі не розуміючи, що відбувається", — розповів Андрій Якобчук.

Найстарша пацієнтка, яка була у хірурга — 54 річна жінка. Пацієнтка хотіла також збільшити груди за допомогою імплантів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація