Відомий німецький пластичний хірург узявся робити безкоштовні операції у Львові

Медик хоче допомогти українським діткам, батьки яких не мають грошей на лікування в Європі.

Безкоштовні пластичні операції українським дітям робить відомий німецький хірург Екснер Клаус. Наразі триває його вже восьмий за п'ять років візит до Львова, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Сьогодні є в основному діти з вродженими вадами, це вроджені птози, гемангіоми. Є багато дітей, які мають вроджені вади кисті, деякі пацієнти мають деформації після укусів собак і опікові", - описує клієнтуру медика-волонтера завідувач опікового відділення однієї з лікарень Львова Василь Савчин. Для багатьох це єдиний шанс на операцію, адже пластичні втручання для більшості надто дорогі. Крім того, доктор Клаус оперує за сучасними методиками, якими володіють одиниці українських лікарів.

ВідеоНімецький хірург увосьме приїхав до Львова, щоб безкоштовно прооперувати дітей

Спільну мову з дітьми лікар знаходить, хоч українською знає небагато. У чотирирічної Катрусі вроджений птоз обох очей – це коли опущена верхня повіка. Операція нескладна, але за раз можна зробити лише одне око. Батьки радіють і тому, бо чекали на це кілька років. "Ми перший раз були в 2012 році, але вона ше була замаленька. Були в грудні минулого року, був дуже великий наплив людей, то ми не попали, а цього разу вже третій раз", - розповіла мама пацієнтки Леся Мацевич.

Лікар оперує з раннього ранку до півночі, бо хоче використати час якомога ефективніше. "Коли так багато діточок потребують нагальної допомоги, то я розумію, що дорога з Франкфурта до Львова – не настільки далека. І знаходжу місце в графіку, щоби на кілька днів приїхати сюди", - каже Екснер Клаус. За три дні він разом із десятьма українськими лікарями прооперує зо три десятки діток, а восени обіцяє приїхати знову.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар