Відомо, кому Київрада віддала землю

Журналісти видання "Кореспондент" з'ясували, кому Київрада віддала землю на скандальній сесії 1 жовтня.

Київрада
Архів
Журналісти "Кореспондента" стверджують, що 1 жовтня Київрада роздала землю на 10 мільярдів доларів.
Список підприємств і політиків, які отримали на скандальній сесії Київради 1 жовтня цього року ділянки столичної землі, оприлюднені в свіжому номері журналу "Кореспондент".

За даними видання, насправді на сесії 1 жовтня з порушеннями регламенту було роздано в цілому 300 земельних ділянок на 10 мільярдів доларів, а не на 200 мільйонів, як повідомлялося раніше.

Це вчетверо більше річного бюджету Києва і вдвічі більше суми, вирученої від продажу "Криворіжсталі".

Іншими словами, депутати Київради від двох фракцій - "Нашої України" і Блоку Леоніда Черновецького - за п'ять годин проголосували за роздачу землі вартістю в третину річного бюджету України. З порушенням регламенту і за твердженням депутатів від опозиції, в обстановці суворої таємничості.

Більшість депутатів оцінює площу виділених цього дня ділянок між 2  і 3 тисячами гектарів. Власні підрахунки "Кореспондента", зроблені на основі інформації про більш ніж 300 ділянок, ведуть до цифри в 2 тисячі гектарів, що складає близько 3% усієї площі столиці.

"Кореспондент", посилаючись на дані різних політиків, навів список підприємств, які отримали землю, а також осіб, які, можливо, були в цьому зацікавлені.

Зокрема, 7,57 гектара на Жуковому острові отримав оздоровчий центр СЕСІЛЬ. Як зацікавлені особи тут значаться секретар Київради Олесь Довгий і депутат Київради від Партії регіонів Олександр Прогнімак.

Ділянка в 64,5 га була виділена "Київрибгоспу", за яким, за деякими даними, стоїть Богдан Губський - 27-й номер у парламентському списку БЮТ.

До шести ділянок загальною площею близько 5 га може бути причетний Віктор Грінюк, депутат Київради від Блоку Черновецького. За даними видання, дружина Грінюка - Інга Айвазова, сестра Аліни Айвазової, дружини мера Леоніда Черновецького.

Атмосфера таємничості, з якою було пов'язане голосування, швидко зникає, якщо звернутися до результатів розслідування, проведених Блоком Віталія Клічка. Згідно його даним, наданим "Кореспонденту", в результаті голосування 1 жовтня земельні ділянки отримали 23 компанії, до кожної з яких має пряме відношення той чи інший депутат Київради.

У кожній з цих фірм депутат Київради - або засновник, або керівник. З 23-х компаній 12, за даними Блоку Кличка, пов'язані з депутатами Блоку Леоніда Черновецького.

У списку значаться й інші родичі столичного мера, а також депутати Київради і Верховної ради минулих скликань.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: