Відомого лікаря Ольгу Богомолець підозрюють у замовленні побиття правозахисника

Відомого лікаря Ольгу Богомолець підозрюють у замовленні побиття правозахисника

Відомого лікаря-власницю замку підозрюють у нечесній грі з правозахисником

Правозахисник воює за землі навколо річки, на берегах якої стоїть музей "Замок Радомисль", що належить Богомолець.

Відомого лікаря Ольгу Богомолець підозрюють в замовленні побиття правозахисника, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

На потерпілого - Віктора Топольницького - напали у день судового засідання у справі проти власниці старовинного замку у місті Радомишлі на Житомирщині Ольги Богомолець. Правозахисник вважає, що земля з річкою навколо замку захоплена незаконно.

За надто велике прагнення правди правозахисник розплатився вибитими зубами, гематомами на обличчі та забоями внутрішніх органів.

Топольницького побили біля власного подвір'я четверо невідомих.

"Це побиття зводилося до тваринної жорстокості... Постійно вигукували: "Чи знаєш за що?". Я кричав, що знаю я, не бийте. Вони сказали так: "В тій річці ми тебе поховаємо". Тому я безпосередньо зв'язав це з тими справами, якими я займаюся", - розповів Топольницький.

Вже декілька років Віктор воює за прибережні землі річки Мика, які місцеві чиновники роздали і собі, і людям. Останнім часом правозахисник вів дві справи - проти міського голови Олександра Ткачука та музею-замку "Радомисль", власницею якого є відомий лікар Ольга Богомолець.

Лікаря Ольгу Богомолець підозрюють у замовленні побиття

Лікаря Ольгу Богомолець підозрюють у замовленні побиття

Богомолець, на думку активістів, незаконно відгородила частину річки Мика навколо власного замку. "Прикра ситуація, що річку загороджують, на прикладі замку Радомисль. Я особисто не можу підійти до води, не заплативши грошей за вхід", - нарікає місцевий активіст Олександр Папірний.

Водночас Топольницький підкреслює, що згідно офіційного рішення Держкомзему, землі водного фонду річки Мика нікому не виділялися.

Міськрада, каже правозахисник, роздала землі біля річки, які не пройшли державної експертизи. Саме в день побиття ці матеріали мав розглянути суд.

Застати міського голову на робочому місці та запитати, як розподіляли землі, журналістам не вдалося.

У відреставрованому Ольгою Богомолець старовинному Замку Радомисль зараз працює єдиний у світі музей домашньої ікони. Навколо - річка і обгороджений ландшафтний парк. Раніше тут був смітник.

Власниця маєтку запевняє, що до побиття не має жодного стосунку.

"Мені, безперечно, прикро, що когось побили, бо це неправильно. Все, що відбувається в замку-музеї, воно відбувається в правовому полі, і це моя життєва позиція. Музей тут без огорожі існувати не може, тому що тут знаходяться великі матеріальні цінності", - пояснила власниця музею "Замок Радомисль" Ольга Богомолець.

Її чоловік, адвокат Ігор Кирилюк, у свою чергу заявив, що закон на їхньому боці: "Землі водного фонду - це такі ж землі, просто на них не можна будувати. Їх точно так само виділяють... У нас було 10 справ з ним (правозахисником, - ред.). Ми їх всі спокійно виграли".

Номерні знаки авто, на якому приїхали кривдники правозахисника Топольницького, запам'ятали свідки. Проте міліція нападників досі не знайшла. Активісти кажуть, що серед нових власників земель біля річки є й кілька міліцейських чинів.

Нагадаємо, кілька днів тому на Донеччині побили двох журналістів "Дорожнього контролю". Їхні колеги підозрюють у скоєнні нападу даішників і "Беркут", щодо яких активісти руху проводять антикорупційне розслідування.

Кореспондент Сергій Гальченко

Повʼязані теми:

Наступна публікація