Відомство Бойка переплатило 150 мільйонів за бурову установку

При купівлі бурового обладнання державна компанія переплатила 150 мільйонів доларів.

ДАК "Чорноморнафтогаз" у березні 2011 року придбав на тендері морську бурову установку на 150 мільйонів доларів дорожче, ніж вона коштує на закордонних ринках, повідомляє "Дзеркало тижня".

Подібні установки фірми Seadrill, дилера сінгапурської корпорації Keppel, коштують 248 мільйонів доларів, у той час як "Чорноморнафтогаз" придбав її на відкритому тендері за 400 мільйонів.

У тендері брали участь дві фірми, в менеджменті яких згадується один і той же директор: латвійський підприємець Ерік Ванагельс.

Компанія, що виграла тендер - Highway Investment Processing Llp (Кардіфф, Великобританія), як з'ясувалося, була заснована двома офшорними компаніями з Віргінських Островів.

Власником сайту цієї компанії виявилася дизайнерська фірма Delta-X (вул. Лепсе, Київ, Україна), реєстратором імені — Center of Ukrainian Internet Names, хостинг — теж в Україні. Сайт було створено 15 лютого 2011 року, тобто за два тижні до рішення про переможця тендера.

Директором Highway Investment Processing Llp є Стан Горін. Він разом із Ванагельсом згадувався в нещодавньому розслідуванні американської юридичної компанії Trout cacheris, що було проведене на замовлення уряду України.

Як повідомлялось, Кабінет Міністрів України планує до осені підготувати схему реструктуризації і реорганізації НАК "Нафтогаз України".

Читайте також:

Доля "Нафтогазу" вирішиться восени

Позбутися залежності від російського газу можна за 50 млрд доларів

Росія не збирається переглядати газові контракти з Україною

Янукович відмовився від злиття "Нафтогазу" і "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: