Відповідальними за можливі спалахи захворювань через невакцинацію будуть чиновники та директори шкіл - Гриневич

Дата публікації
Перегляди
3145
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Відповідальними за можливі спалахи захворювань через невакцинацію будуть чиновники та директори шкіл - Гриневич

Фото: УНІАН

Колишня міністерка запевнила, що зараз відсутні підстави не робити щеплення від небезпечних захворювань.

Чиновники та директори шкіл беруть на себе відповідальність за можливі спалахи захворювань, якщо приймають неприщеплену дитину до закладу освіти.

Про це ексміністерка освіти і науки України Лілія Гриневич заявила в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

"Кожен чиновник і директор школи, коли приймає неприщеплену дитину і знає про це заздалегідь, має враховувати те, що він бере на себе відповідальність, що в разі спалаху захворювання це буде порушення, яке він особисто здійснив", - сказала вона.

На думку Гриневич, кожну ситуацію, коли батьки відмовляються і від вакцинації, і від індивідуальної форми навчання дитини  необхідно розглядати окремо, оскільки універсальних рецептів вирішення цієї проблеми немає.

Водночас ексміністерка зазначила, що зараз відсутні вагомі причини не робити щеплень.

"Коли була неякісна вакцина, або її взагалі не було, або вона була без дотримання холодного режиму доставки. Нині МОЗ заявляє про якісні зарубіжні вакцини з дотриманням усіх умов", - додала Гриневич.

Нагадаємо, за даними МОЗ, від початку 2019 року в Україні на кір захворіли більше 57 тисяч людей, 18 померли від ускладнень. Уляна Супрун розвінчала міфи про щеплення та закликала батьків телефонувати на гарячу лінію, якщо лікар відмовляє щеплюватись або в поліклініці сказали, що вакцин немає.

Згодом у МОН заявили, що нещеплених дітей не пускатимуть до шкіл. Механізм, як саме не пускати нещеплених, у МОЗі не роз’яснюють – кажуть, що розібратися з цим мають на місцях.

Однак освітяни Львівщини вже заявили, що нещеплених до шкіл пускатимуть – від них потрібна лише довідка від педіатра, що дитина здорова.

Також невакцинованим дітям вирішили дозволити ходити до шкіл у Києві.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3145
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація