Відповідальність за заперечення Голодомору не на часі?

Регіонал Тарас Чорновіл вважає передчасним запровадження кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору.

Депутат Верховної ради від фракції Партії регіонів Тарас Чорновіл вважає передчасним введення кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору 1932-1933 років.

Чорновіл підкреслив, що позиція його фракції залишається незмінною - вона проти введення такої відповідальності.

Чорновіл-Чечетов
УНІАН
Тарас Чорновіл вважає заперечення Голодомору неприпустимим, але не прирівнює це до кримінального злочину
Сам він не проти введення кримінальної відповідальності в цьому випадку. "Факт заперечення є приниженням жертв Голодомору", - вважає депутат.

Водночас, нагадує він, неможливо судити людей, які заперечують Голодомор, коли юридично не були засуджені самі його організатори.

"Ми збираємося судити людей за заперечення... коли не були зроблені висновки юридичні відносно організаторів цього злочину", - говорить регіонал.

Він нагадує, що в історії не було жодної судової справи відносно організаторів Голодомору, а значить - у разі введення кримінальної відповідальності відбудеться порушення юридичних норм.

Крім того, Чорновіл нагадує, що лише невеликі групи радикально налаштованих людей принципово не визнають факт Голодомору, а значні маси людей, особливо на сході країни, просто не мають повної інформації про події тих років.

На його думку, це викликано тим, що в індустріальних районах багато жителів - переселенці із з інших регіонів, а також тим, що найчастіше люди, які пережили Голодомор, та їхні родичі боялися розповідати про це своїм дітям.

"Порушені були процеси передачі пам'яті від батьків дітям", - говорить Чорновіл.

Також серед факторів негативного сприйняття Голодомору на сході депутат називає недовіру жителів цих регіонів до українських засобів масової інформації.

"Одержують інформацію тільки з однієї сторони... від російських ЗМІ", - говорить він.

Таким чином, Чорновіл виступає за проведення повноцінної просвітницької кампанії й осуд організаторів Голодмору.

"Тільки коли це прищепиться в пам'яті людей, можна буде вводити", - сказав він.

Крім того, Чорновіл вважає, що введення такої відповідальності зараз може стати способом зведення особистих рахунків з деякими людьми.

Як повідомляв iPlus, на початку листопада президент Віктор Ющенко заявив, що має намір просити Верховну раду 6-го скликання встановити карну й адміністративну відповідальність за публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років і Голокосту єврейського народу.

Ющенко оголосив 2008 рік роком пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років.

В 2006 Верховна рада визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: