Відповідальний за порядок під час трагедії 2 травня в Одесі екс-силовик отримав громадянство РФ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

РФ відмовилася сприяти в екстрадиції екс-правоохоронця. 

Екс-очільник міліції громадської безпеки Одеси та фігурант справи 2 травня про пожежу в Будинку профспілок Дмитро Фучеджи отримав російське громадянство.

Про це вказується у відповіді Генпрокуратури РФ на запит ГПУ. Підтвердив інформацію і начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, повідомляє "Громадське".

ГПУ запросила в російської сторони допомогу в екстрадиції та затриманні Фучеджи. У РФ у відповідь сказали, що підозрюваний є російським громадянином.

"Постає питання, чому особа, на яку були покладені функції охорони громадського порядку під час масових заходів бездіяла. І бездіяла, коли супроводжувала агресивно налаштованих громадян, котрі підтримували Росію, і фактично своєю бездіяльністю спровокувала бійку між проросйськи та проукраїнськи налаштованими активістами, що призвело до стрілянини. І ще питання, чому ця особа отримала пізніше громадянство РФ – це ми і намагаємось з'ясувати", – наголосили неназвані слідчі прокуратури, які розслідують дії правоохоронців під час подій 2 травня 2014 року.

Нагадаємо, 2 травня 2014 року в Одесі сталися масові заворушення. У  Будинку профспілок, де  сховалася частина людей, сталася пожежа. Загалом того дня в Одесі загинули 48 людей, ще понад 200 отримали поранення.

У травні 2014 Фучеджи оголосили про підозру в причетності до організації масових заворушень, однак він втік до Придністров'я. 

Наразі справу про масові заворушення розслідує вже третя слідчо-оперативна група. Вона допитала понад 70 свідків, призначила додаткові експертизи, зокрема й хімічну, а також повідомила про підозру трьом особам. Але самого вироку так нікому і не підписала.

Відео Три слідчо-оперативні групи досі не покарали винних у трагедії в Одесі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції