Наступного тижня Рада може проголосувати законопроєкти президента щодо підтримки бізнесу на карантині.
В уряді розглядають три варіанти введення жорсткого карантину в грудні. Вони відрізняються лише датами.
Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на співрозмовників у Кабміні.
Як запевняють джерела видання, ще вчора одним із варіантів карантинних обмежень було продовження карантину вихідного дня, термін дії якого закінчується найближчими вихідними. Однак сьогодні цей варіант вже не розглядають.
На сьогодні є три сценарії розвитку подій для повного локдауну:
Перший варіант: жорсткий карантин можуть ввести одразу після ухвалення законопроєктів, які гарантують підтримку бізнесу. Тобто це може статися вже наступного тижня, якщо зростання захворюваності не сповільниться, каже співрозмовник LIGA.net в керівництві фракції "Слуга народу". Термін обмежень — від двох тижнів до закінчення новорічних свят. "Це найболючіший варіант, крайній захід", — підтверджує співрозмовник LIGA.net в Кабміні.
Другий варіант: локдаун можуть запровадити не раніше, ніж 15 грудня, і він триватиме до закінчення різдвяних свят. Цей варіант дасть підприємцям можливість підготуватися до обмежень. "Бізнес має бути попереджений заздалегідь, щоб ресторатори, наприклад, не закупили тонну риби, яка через локдаун протухне", — пояснює співрозмовник видання в Кабінеті міністрів. Поки що, за його словами, це найвірогідніший план дій, однак усе залежить від статистики.
Третій варіант: Найщадніший, оскільки передбачає обмеження роботи низки підприємств від 29 грудня на два-три тижні. "Він дасть можливість легше пережити локдаун і спокійно завершити фінансові справи наприкінці року", — говорить співрозмовник LIGA.net в президентській політсилі.
Видання також зазначає, що наступного тижня парламент має проголосувати за законопроєкти президента Володимира Зеленського, яким він пропонує виплату 8 тисяч грн ФОПам і введення РРО, після чого президент повинен їх підписати.
Існує ризик того, що потрібні закони не підтримає достатня кількість депутатів. Але співрозмовники LIGA.net в Кабміні і керівництві фракції "Слуга народу" схиляються до того, що зупиняти ділову активність потрібно незалежно від того, чи проголосують депутати за ці законопроєкти. "Довіра до влади і так падає, а якщо дані обіцянки не будуть виконані, буде дуже боляче", — говорить керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.