Відро на голові Леніна - особа болгарської національності: директор Інституту нацпам’яті розповів про сучасні методи декомунізації

Дата публікації
Перегляди
388
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Відро на голові Леніна - особа болгарської національності: директор Інституту нацпам’яті розповів про сучасні методи декомунізації

Фото: Сновська міська рада

 За словами експерта, в Україні все ще залишилися пам’ятники епохи СРСР.

У свідомості людей декомунізація – це перейменування міст, вулиць і повалення пам’ятників Леніну. 

Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів керівник Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович. 

За його словами в Україні залишилися такі пам’ятники.

"Залишилися, так. Є й курйозні випадки. Як от пам’ятник Леніну в селі Залізничне Одеської обл., який залишився, але місцева влада зробила з нього, як вони кажуть, особу болгарської національності, надягнувши відро на голову", - зазначає він.

Крім того, за словами Дробовича, аж два "Леніни" залишилися на Харківщині в селі Новомлинськ. Є пам’ятник Леніну в селі Білокоровичі на Житомирщині. В деяких випадках це пам’ятники, які стоять на заводських подвір’ях. В інших – місцеві органи влади кажуть, що це приватна територія або територія музеїв. А от в Спадщанському лісі Сумської області зробили парк радянського періоду, куди позвозили радянські пам’ятники.

"Ще один гарний приклад – аналогічний парк "Фрумушика-Нова" в Одеській обл. Хоча не факт, що зібрання цих пам’ятників виконує роль пояснення злочинів тоталітарного режиму, але, як мінімум, це спроба помістити символи тоталітаризму в спеціальний простір, де є більше шансів їх осмислити та нейтралізувати їхній пропагандистський вплив", - говорить він.

Але, на думку експерта, у туристів є попит і інтерес до подібних речей.

"Я знаю багатьох людей, які на публіку захищають радянське минуле, але самі здебільшого мають багато приватної власності, дітей вчать за кордоном. У цьому вони схожі на колишніх діячів Компартії, які розповідали про спільне благо, засади комунізму, а самі при цьому жили "на широку ногу", на відміну від більшості суспільства. Тож комунізм у ленінсько-сталінській версії як ідеологія не тримається купи. Ніхто насправді не хоче так жити.  А ностальгують часто за молодістю. Адже люди в основному боялися й не любили саму систему", - резюмує Дробович.

Повну розмову із керівником Українського інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем про те, коли в Києві декомунізують "Батьківщину-Матір", пам’ятники Ватутіну і Щорсу, куди потрапляють "Леніни" після знесення, коли перейменують Дніпропетровську і Кіровоградську області та інше — читайте за цим посиланням.

У Запоріжжі викорчовують постамент від пам’ятника Леніну

У Запоріжжі викорчовують постамент від пам’ятника Леніну

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
388
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація