Відсьогодні в Україні повністю запрацювали мовні квоти на телебаченні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До того цілий рік тривав перехідний період.

Від 13 жовтня на українському телебаченні повною мірою запрацювали мовні квоти, які передбачають встановлення контенту українською мовою на рівні 75%.

Ця норма стосується загальнонаціональних телеканалів. Для місцевих мовників рівень українськомовного контенту встановлений на рівні 60%.

Крім цього, законом щодо квот передбачається і 75% української мови для новинних програм. Під квоти не потрапляють передачі та фільми, виготовлені до 1 серпня 1991 року. Їх достатньо буде субтитрувати українською мовою, тоді вони включаються в українську квоту.

За невиконання закону передбачені штрафи – 5% від загальної суми ліцензійного збору.

Нагадаємо, що у нещодавно ухваленому у першому читанні мовному законопроекті на етапі обговорення зник пункт про українські квоти в медіа. Іще за годину до внесення законопроекту в зал у ньому містилася норма, яка зобов’язувала національні телерадіокомпанії транслювати до 90% україномовного контенту, проте в ухваленому документі про це вже не йшлося.

ВідеоІз закону про мову зник пункт про українські квоти в медіа

Із закону про мову, який учора затвердив Парламент на етапі обговорення, зник пункт про українські квоти в медіа. Іще за годину до внесення законопроекту в зал, у ньому містився пункт, який зобов’язував національні теле- та радіокомпанії в діяльності 90% україномовного контенту. Проте в ухваленому документі про це вже ні слова. Хто винен - дивіться далі.

Із закону про мову зник пункт про українські квоти в медіа

Залиште свій коментар

Вибір редакції