Відставки Ющенка не буде

Ставнійчук заявляє, що комуністам не вдасться організувати референдум з питання відставки президента.

Марина Ставнійчук
Архів
Заступник глави Секретаріату президента України, представник президента в Конституційному суді та в Центральній виборчій комісії Марина Ставнійчук вважає обіцянки Комуністичної партії ініціювати референдум з відставки Віктора Ющенка саморекламою.

Про це сказано в повідомленні прес-служби президента.

Ставнійчук заявляє, що КПУ не врахувала юридичну сторону проведення референдуму з відставки президента.

Заступник голови Секретаріату нагадує, що, відповідно до закону "Про всеукраїнський і місцевий референдуми", для проведення референдуму необхідно збирати підписи громадян ініціативними групами, які утворюються на зборах громадян і реєструються ЦВК.

"Зараз у Центральній виборчій комісії не зареєстровано жодної ініціативної групи всеукраїнського референдуму для збору підписів під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму з питання недовіри президентові України", - сказано в повідомленні.

Ставнійчук також заявляє, що документи щодо реєстрації ініціативних груп у ЦВК не подавалися.

Заступник глави Секретаріату нагадує, що, відповідно до рішення КС від 27 березня 2000 року, встановлено, що чинна Конституція не передбачає інституту висловлення недовіри на всеукраїнському референдумі, у тому числі проголошеному з народної ініціативи, конституційним органам державної влади як можливої підстави дострокового припинення їхніх повноважень.

"Отже, на сьогодні законодавство України взагалі не містить правових підстав проведення подібних референдумів", - сказано в повідомленні.

Крім цього Ставнійчук заявляє, що ініціативи всеукраїнського референдуму з питань висловлення недовіри органам державної влади, які виникали в останні роки, не були реалізовані саме через невідповідність вимогам законодавства України.

"При цьому ініціатори такої акції забувають додати, що навіть якщо підписи й збираються, то їхня наявність не спричиняє ніяких юридичних наслідків", - сказано в повідомленні.

Тому Ставнійчук розглядає інформацію КПУ про збір підписів на підтримку всеукраїнського референдуму щодо недовіри президентові як спробу привернути до себе увагу виборців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: