Відсутність лікування та ізоляція: Денісова заявила про порушення Росією прав українських політв'язнів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Омбудсменка закликала представників усіх дипломатичних місій відреагувати на факти порушення прав українців.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила про порушення Росією прав українських політв'язнів.

У своїй сторінці у Facebook вона закликала представників усіх дипломатичних місій відреагувати на факти порушення прав українців. Зокрема, омбудсменка звернулася до комісарки ООН з прав людини Мішель Бачелет, голови ОБСЄ Еді Рама, комісарки Ради Європи з прав людини Дуні Міятович.

"Рустем Шейхалієв, Владлен Абдулкадиров поміщені у психіатричну лікарню, Олега Приходька ізольовано від зовнішнього світу, Тофік Абдулгазієв та Джеміль Гафаров залишені помирати в СІЗО", - написала Денісова.

Рустем Шейхалієв і Владлен Абдулкадиров перебувають у психіатричній лікарні з цілодобовим відеонаглядом для проведення психіатричної експертизи, хоч овни наявні проблеми зі здоров'ям. За словами омбудсменки, це порушення права на приватність.

Джемілю Гафарову відмовлено у скасуванні рішення суду першої інстанції про продовження міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Денісова зауважує, що у нього захворювання нирок четвертої стадії, ішемічна хвороба серця, а тому рішення суду може призвести до смерті кримськог татарина. 

У Тофіка Абдулгазієва днями виявили зараження крові. Утім, після тривалого перебування в психіатричній лікарні, його поміщено в ту ж саму загальну камеру з блохами, клопами та комахами.

Денісова повідомляє, що порушення ще однієї кримінальної справи проти активіста Олега Приходька має на меті посилити міру покарання. "Він повністю ізольований від зовнішнього світу, адже йому відмовлено у побаченнях з дружиною, а всі судові засідання проводяться у закритому режимі – туди допускають лише адвоката", - пише уповноважена. Крім того, до Приходька не пускають священика. 

Як повідомлялося раніше, у в'язницях та СІЗО в анексованому Росією Криму перебувають 88 політв'язнів, повідомила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник. Вони перебувають або в СІЗО Криму, або в колоніях Криму, або вже і СІЗО Російської Федерації. 

Відео 17 років колонії суворого режиму в Ростові-на-Дону присудили кримськотатарському активісту

Енвер Сейтосманов - фігурант севастопольської "справи Хізб ут-Тахрір", якого безпідставно звинуватили у тероризмі. Саме на такому покаранні наполягали російські прокурори і суд повністю їх підтримав. Захисники Сейтосманова вирок планують оскаржити. Кажуть, що слідчі не надали жодних доказів провини чи причетності засудженого до терактів, а реальною підставою для затримання активіста стали його віра та проукраїнська позиція.  

17 років колонії суворого режиму в Ростові-на-Дону присудили кримськотатарському активісту

Залиште свій коментар

Вибір редакції