Відсутність симптомів та економія на обстеженні: названі основні фактори онко-ризику для українців

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Медики рекомендують усе ж знаходити кошти для діагностики, щоби потім не довелося витрачати набагато більше.

Хвороба, яка щороку забирає майже два мільйона життів і яку в Україні у двох випадках із трьох діагностують запізно. Рак легенів – чи не найбільше джерело міфів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ольга зав’язує білу стрічку на металевих легенях – їй 36, свій нелегкий діагноз вона почула три місяці тому: "Це онкологія". Із симптомів була лише важкість у грудях, а виявилося – четверта стадія, яка вважається невиліковною. На ногах її тримають пігулки, які потрібно пити пожиттєво: "Хвороба – вона наче засинає". Олин діагноз щороку ставлять 13 тисячам українців. 6 із 10 не проживають після цього і року, бо пухлини знаходять запізно.

Відео Майже 2 мільйони людей гинуть від раку легень щороку: як уберегтись від хвороби

Рак легенів в Україні діагностують запізно - у двох випадках із трьох. Ця хвороба - чи не найбільше джерело міфів. Хворіють на нього не лише курці, симптомів часто немає взагалі, а найбільш неочікуване - навіть флюорографія чи рентген виявити пухлину вчасно не допоможуть. Як же тоді вберегтися - знає ТСН.  

Майже 2 мільйони людей гинуть від раку легень щороку: як уберегтись від хвороби

При цьому низькодозова комп’ютерна томографія, котра займає лише 5 хвилин, є єдиним способом ранньої діагностики раку легенів. Комп’ютер сканує поверхню легенів зусібіч і не пропускає жодного затемнення, а результат одразу з’являється на екрані. Різниця між томографом і звичайним рентгеном – гігантська. Вона полягає в точності діагнозу та виключає втрату часу на хибне лікування, наприклад, від пневмонії чи туберкульозу.

Вартість низькодозової КТ в українських клініках стартує від 800 гривень. Робити таке дослідження радять раз на рік. Це недешево навіть за західними мірками – наприклад, у США такою діагностикою охоплені всього 7% населення. Однак там підрахували, що якби проблему виявляли на ранній стадії, то щороку могли б рятувати від смерті 48 тисяч пацієнтів. В українки Ольги рак "з’їдає" на місяць 70 тисяч гривень – саме стільки коштують її пігулки. 

Кореспондентка ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції