Відтепер батьки можуть отримати свідоцтво про народження дитини одразу в пологовому будинку

Для цього їм знадобляться оригінали паспортів та свідоцтво про шлюб.

Представники Мін'юсту готові оформлювати документи новонародженій дитині за 24 години в пологовому будинку. Поки що ця послуга доступна лише в обласних центрах, однак міністр юстиції обіцяє до кінця наступного року відкрити такий сервіс по всій країні. Це зменшить черги та побутову корупцію. Але не всі батьки готові скористатися новацією, йдеться в сюжеті ТСН. 19.30.

Одна з пар зазначила, що вони ще не виписалися з пологового, а вже мали свідоцтво про народження. Про новий сервіс розповіли в пологовому будинку. Довелося терміново домовлятися про ім'я первістка, яке влаштує всю родину.

У пологових працюватиме так званий офіс юстиції. До нього звертається мама, тато, або хтось з близьких родичів. Працівник РАГСу має доступ до реєстру і 24 години на оформлення свідоцтва. 

Раніше держава давала батькам місяць на реєстрацію дитини. В РАГС мали їхати і мама і тато, якщо у них різні прізвища - стояти в чергах. Міністр обіцяє: швидка реєстрація буде доступна і в районних пологових .

Єдина пересторога для батьків - це те, що треба віддати орігинали паспортів і свідотцва про шлюб. Через це не всі погоджуються на швидку реєстрацію дитини. 

В Україні зареєструвати народження дитини можна в пологовому будинку

Представники юстиції готові оформляти документи новонародженому за 24 години в пологовому будинку. Поки що ця послуга доступна лише обласним центрам. Міністр юстиції обіцяє до кінця наступного року відкрити такий сервіс по всій країні. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: