Відтепер батьки можуть отримати свідоцтво про народження дитини одразу в пологовому будинку

Для цього їм знадобляться оригінали паспортів та свідоцтво про шлюб.

Представники Мін'юсту готові оформлювати документи новонародженій дитині за 24 години в пологовому будинку. Поки що ця послуга доступна лише в обласних центрах, однак міністр юстиції обіцяє до кінця наступного року відкрити такий сервіс по всій країні. Це зменшить черги та побутову корупцію. Але не всі батьки готові скористатися новацією, йдеться в сюжеті ТСН. 19.30.

Одна з пар зазначила, що вони ще не виписалися з пологового, а вже мали свідоцтво про народження. Про новий сервіс розповіли в пологовому будинку. Довелося терміново домовлятися про ім'я первістка, яке влаштує всю родину.

У пологових працюватиме так званий офіс юстиції. До нього звертається мама, тато, або хтось з близьких родичів. Працівник РАГСу має доступ до реєстру і 24 години на оформлення свідоцтва. 

Раніше держава давала батькам місяць на реєстрацію дитини. В РАГС мали їхати і мама і тато, якщо у них різні прізвища - стояти в чергах. Міністр обіцяє: швидка реєстрація буде доступна і в районних пологових .

Єдина пересторога для батьків - це те, що треба віддати орігинали паспортів і свідотцва про шлюб. Через це не всі погоджуються на швидку реєстрацію дитини. 

ВідеоВ Україні зареєструвати народження дитини можна в пологовому будинку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: