Відзавтра Київ нічим буде опалювати

Столична влада просить уряд дозволити їй використовувати резервні запаси мазуту. В іншому випадку, місто може замерзнути.

Власних запасів мазуту, який використовується для підтримання роботи ТЕЦ, в столиці залишилося лише до завтрашнього вечора.

У зв'язку з цим перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко звернувся до уряду з проханням надати столичній владі дозвіл на використання резервних 78 тисяч тонн мазуту з подальшим його поверненням протягом 2009 року.

"У нас є 25 тисяч тонн мазуту, власником якого є "Київенерго", і 78 тисяч тонн мазуту, що зберігається в резервуарах "Київенерго", але належить іншим структурам", — повідомив Голубченко. — "Наявної кількості мазуту вистачить до вечора 10 січня. Далі нам доведеться використовувати мазут з резервних 78 тисяч тонн".

За словами Голубченка, це питання сьогодні - максимум завтра буде остаточно вирішено.

"Решта котелень, які не можуть перейти на мазут, працюють на газі і споживають приблизно 4,5 млн. кубометрів газу. Температура теплоносія – 83 градуси, що відповідає технологічним нормам. На ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 температура становить 70 градусів – майже на 10 градусів нижче норми. Саме тому необхідно додавати більше мазуту, щоб підняти температуру і ми це зробимо", – зазначив Голубченко.

"Звертаю увагу на те, що ситуація з газом у Києві пов’язана винятково з балансом газу в Україні, оскільки повністю було припинено постачання газу з Росії. Зараз ми вимушені використовувати газ з наших підземних сховищ, а також газ внутрішнього добування. Крім того, зараз майже вдвічі знижено подачу газу на всі металургійні комбінати, змінено подачу газу на всі хімічні підприємства. Багато підприємств взагалі зупинено на цей період", – заявив Голубченко.

За його словами, заяви деяких політиків про очікувану техногенну катастрофу у Києві – звичайна провокація.

"Сьогодні українською владою робиться все можливе для поновлення переговорів з Росією, а Київ тісно співпрацює з НАК "Нафтогаз України" у питанні нормального забезпечення міста блакитним паливом", – сказав чиновник.

Нагадаємо, вчора на межі відключення тепла опинилося місто Запоріжжя. Основними причинами цьому місцева влада називала скорочення подачі газу тепломережам, а також значну заборгованість населення за теплопостачання.


ВідеоВідзавтра Київ нічим буде опалювати

ВідеоТЕЦ не мають чим опалювати столичні будинки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: