Відзавтра Київ нічим буде опалювати

Столична влада просить уряд дозволити їй використовувати резервні запаси мазуту. В іншому випадку, місто може замерзнути.

Власних запасів мазуту, який використовується для підтримання роботи ТЕЦ, в столиці залишилося лише до завтрашнього вечора.

У зв'язку з цим перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко звернувся до уряду з проханням надати столичній владі дозвіл на використання резервних 78 тисяч тонн мазуту з подальшим його поверненням протягом 2009 року.

"У нас є 25 тисяч тонн мазуту, власником якого є "Київенерго", і 78 тисяч тонн мазуту, що зберігається в резервуарах "Київенерго", але належить іншим структурам", — повідомив Голубченко. — "Наявної кількості мазуту вистачить до вечора 10 січня. Далі нам доведеться використовувати мазут з резервних 78 тисяч тонн".

За словами Голубченка, це питання сьогодні - максимум завтра буде остаточно вирішено.

"Решта котелень, які не можуть перейти на мазут, працюють на газі і споживають приблизно 4,5 млн. кубометрів газу. Температура теплоносія – 83 градуси, що відповідає технологічним нормам. На ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 температура становить 70 градусів – майже на 10 градусів нижче норми. Саме тому необхідно додавати більше мазуту, щоб підняти температуру і ми це зробимо", – зазначив Голубченко.

"Звертаю увагу на те, що ситуація з газом у Києві пов’язана винятково з балансом газу в Україні, оскільки повністю було припинено постачання газу з Росії. Зараз ми вимушені використовувати газ з наших підземних сховищ, а також газ внутрішнього добування. Крім того, зараз майже вдвічі знижено подачу газу на всі металургійні комбінати, змінено подачу газу на всі хімічні підприємства. Багато підприємств взагалі зупинено на цей період", – заявив Голубченко.

За його словами, заяви деяких політиків про очікувану техногенну катастрофу у Києві – звичайна провокація.

"Сьогодні українською владою робиться все можливе для поновлення переговорів з Росією, а Київ тісно співпрацює з НАК "Нафтогаз України" у питанні нормального забезпечення міста блакитним паливом", – сказав чиновник.

Нагадаємо, вчора на межі відключення тепла опинилося місто Запоріжжя. Основними причинами цьому місцева влада називала скорочення подачі газу тепломережам, а також значну заборгованість населення за теплопостачання.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: