"Виглядаю погано, але краще за правосуддя в Україні". Гандзюк записала перше відеозвернення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вона, як і багато інших активістів в Україні, досі не знає виконавця та замовника замаху на себе.

Радниця міського голови Херсона Катерина Гандзюк записала перше відеозвернення у лікарні, де вона перебуває після нападу з кислотою. Звернення Гандзюк адресувала громадськості та українській владі.

Вона наголосила, що досі не знає замовників нападу на себе, так само, як і виконавців та замовників на інших активістів в Україні.

Звернення 25 вересня опубліковало Громадьске.

Повний текст звернення:

Всім привіт, друзі. Мені не дуже дозволяють багато говорити, тому я не буду говорити дуже багато. По-перше, хочу подякувати вам всім за те, що я жива.

Хочу подякувати за ваші хороші слова — вони дуже мотивують.

І хочу подякувати за погані слова — вони насправді мотивують ще більше — вийти з лікарні, якомога швидше. 

Так, я знаю, що виглядаю зараз погано. Але, принаймні, мене лікують. Мене лікують добре українські лікарі. І я точно я знаю, що я виглядаю зараз набагато краще, ніж виглядають в Україні справедливість і правосуддя. Тому що їх сьогодні не лікує ніхто.

Мені дуже важко. Мені важко записувати це звернення. Але це — набагато простіше, ніж нашій країні перетравлювати всю цю величезну кількість регіоналів, сепаратистів та "мусорів", яку вона має перетравити для того, щоб хоч якось вижити.

Я досі не знаю імені замовника нападу на мене. Гандзюк — це не просто моє прізвище. Це прізвище в ряду 40 інших прізвищ постраждалих від нападів, що сталися за останній рік.  За останній рік в Україні сталося 40 нападів на громадських активістів. Замовники жодного з яких не були названі. Найгірше — половину з цього списку я знаю особисто. Це найбільше мене жахає: половина цього списку — особисто відомі мені люди.

Інших я не знаю. Але тим не менше, кількість ця просто вражає. Напад на Устименка — не розкрито. Напад на Булаха — не розкрито. Три напади на Стерненка — жоден з яких не розкритий.

Десятки прізвищ— 0 замовників: Лісічкін, Сторожук, Пилипчук, Петіченко, Бичко, Шабунін, Кузаков, Козьма, Мокряков, Філіпас.

Більше 40 нападів за останній рік. Хто замовив всіх цих людей? Хто покриває замовників? Чому така кількість розслідувань саботується? Чому ми маємо терпіти, поки найактивніших з нас вбивають та калічать?

Чому ми заохочуємо людей до громадської діяльності, але не можемо їх захистити?

Біда в тому, що всі ці питання стали риторичними. Але я вірю, що всі винні будуть знайдені, покарані і засуджені.  І що кожен із нас буде вільним. І не буде мати в серці страху.

Фотогалерея Активісти під Радою влаштували пікет з фаєрами через затягування розслідування справи Гандзюк (4 фото)

Нагадаємо, напад на громадську активістку Катерину Гандзюк стався 31 липня в Херсоні. Нападник чекав жертву біля під'їзду і хлюпнув на дівчину невідомою рідиною. Жінка отримала опіки 40% тіла. Поліція опублікувала відео з підозрюваним у нападі. Як з’ясували експерти, активістку в Херсоні облили концентрованою сірчаною кислотою. 

17 серпня, співробітники Нацполіції та СБУ затримали двох осіб, яких вважають причетними до організації замаху на активістку. Згодом правоохоронці провели спецоперацію і затримали ще трьох підозрюваних у нападі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції