Україні не вистачає грошей на виробництво танків

Незважаючи на намір Міноборони показати "Оплот" вже на параді до Дня Незалежності, скоріш за все перші танки з'являться лише наступного року.

Плани держави з переоснащення танкових підрозділів Збройних сил новими бронемашинами "Оплот" зриваються. Постачання цих танків для української армії відкладається до 2010 року. Хоч Міністерство оборони планувало взяти на озброєння перші зразки цієї техніки вже до кінця 2009 року. Підприємства-виробники до цих пір не отримали фінансування, стверджує "Дело".

У Міністерстві оборони сподіваються, що в розпорядження армії цього року надійдуть як мінімум два нові танки. Як повідомив глава оборонного відомства Юрій Єхануров, для прийняття новинок на озброєння розробники повинні ще усунути недоробки, які були встановлені військовими при випробуваннях. Кількість нових танків може бути і більшою — все залежить від можливостей Харківського заводу імені Малишева, де випускається техніка, говорить Єхануров. Бюджетом на 2009 рік передбачена закупівля 10 таких машин.

У той же час генеральний конструктор Харківського конструкторського бюро ім. Морозова Михайло Борисюк запевняє, що танкобудівники виготовлять стільки машин, скільки потрібн. При цьому він відзначив, що виробництво "Оплотів" до цих пір не розпочате, оскільки немає коштів. За словами Борисюка, виробничий цикл складає 15 місяців, незалежно від того, скільки потрібно випустити танків: два чи двадцять.

Таким чином, нова техніка може з'явитися лише в 2010 році.

Генконструктор також відзначив, що два танки виготовляти нерентабельно.

"Це неможливо, тому що це складний процес, залучено півсотні підприємств. Якщо виготовляти, то мінімум 10 машин", — стверджує він.

Вартість одного "Оплоту" становить 25 мільйонів гривень. Як зазначив заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь, "Оплоти" за своїми характеристиками не поступаються новітнім французьким і американським бронемашинам, хоча вартість останніх досягає 10 мільйонів євро. За словами Єханурова, планується, що українська армія з часом повністю перейде на два типи танків — "Булат" і "Оплот", — відмовившись від радянських попередників.

Щороку на озброєння української армії приймається по 30 танків "Булат", і планується приймати по 10 танків "Оплот", говорить Михайло Самусь. При цьому він відзначив, що "Оплоти", швидше, потрібні для підтримки на плаву танкобудівників з Харкова і суміжних підприємств, ніж для української армії. Він пояснив, що через брак коштів на переозброєння військовим доводиться вибирати, що оновлювати і модернізувати насамперед. У Міноборони пріоритетом є розвиток протиповітряної оборони, модернізація авіації, будівництво вітчизняних корветів.

Не дивлячись на кризу, на ці напрями Кабмін виділяє фінансування. Так, за словами Єханурова, на днях Мінфін перерахував на рахунки Міноборони перший транш, призначений розробникам багатофункціонального ракетного комплексу з КБ "Південне" (Дніпропетровськ). Ця техніка за своєю ефективністю в 2,5-6 разів перевищує діючі ракетні тактичні комплекси "ТОЧКА-У" і виготовлятиметься виключно на українській основі.
Водночас йде активний пошук партнерів з виробництва вітчизняних військових суден класу "корвет". У 2008-2009 роках, говорить Єхануров, були проведені зустрічі з французькими, італійськими і німецькими компаніями, які висловили намір брати участь у виробництві.

Читайте також:

На День Незалежності Україна покаже світу новий танк

Уряд виділить 100 млн грн на будівництво танків

Британія згортає виробництво танків

У Харкові розробили танк "Оплот"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: