Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вихідні з трупом: у Львові поліція і суд два дні зволікали з дозволом на вивіз тіла, котре смерділо на весь під’їзд

Люди обурені ситуацією, а працівники поліції та суду знімають із себе відповідальність.

У Львові мешканці будинку три дні домагалися, щоб з квартири на першому поверсі забрали тіло самотнього чоловіка. Люди певні, що якби не журналісти і погроза перекрити дорогу, труп і далі б лежав у помешканні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Доки ситуація вирішувалася, люди рятувалися від трупного запаху, як могли: вкладали під дверима намочені в оцті та хлорці ганчірки, провітрювали, але сморід усе одно дошкуляв. "Купили плівку, заклеїли двері, щоб менше смерділо", - кажуть місцеві жителі. Оскільки ніхто у квартирі 60-річного Олександра не відчиняв, люди зазирнули у вікно. "Полізли драбиною через вікно і побачили, що він там в кухні лежить. Не знати, скільки він уже лежав, бо мух було багато", - розповіла сусідка Дарія Галабуда.

ВідеоУ Львові мешканці будинку три дні домагалися, щоб з квартири забрали тіло самотнього чоловіка

По сусідству з небіжчиком. Люди певні - якби не журналісти і погроза перекрити дорогу, труп і далі б лежав у помешканні. Під двері клали ганчірки, намочені в оцті та хлорці. Кажуть, сморід із-за сусідських дверей почули минулої п'ятниці. У поліції твердять - діяли за процедурою - до суду мусили встановити усі дані особи та власника квартири. 

У Львові мешканці будинку три дні домагалися, щоб з квартири забрали тіло самотнього чоловіка

Жителі будинку кажуть, що чоловік жив сам, його син начебто за кордоном, тож сповістити про смерть, окрім поліції, було нікого. "Приїхала в суботу ввечері слідчо-оперативна группа, встановили через вікно факт смерті людини, опечатали квартиру і поїхали, бо їм треба, як вони казали, дозвіл на вхід у квартиру", - пригадує сусід Зенон Букайло. Люди телефонували в жек, райадміністрацію, знову у поліцію і сподівалися, що бодай у неділю тіло сусіда заберуть до моргу. Сморід ставав іще нестрепнішим, одна з жінок відвезла своїх дітей до родичів. "Людина вже п’яту добу лежить, людина самотня, вона зносила багато зі смітнику речей, і там невідомо, що робиться в тій квартирі. Там може бути інфекція. Я не хочу, щоб діти чимось заразилися", - пояснила Ірина Гнатишин.

Лише у понеділок із соцмереж люди довідалися, що суддя видав ухвалу слідчому на вхід  до квартири. Мешканцям будинку невтямки, чому цього не зробили у вихідні. "Повинен бути черговий суддя, експерт якийсь. Чому така волокіта? Ми не розуміємо", - заявила сусідка Галина Дончак. У суді пояснюють, що в них справді є чергові судді, які можуть вийти на роботу, проте ні в суботу, ні в неділю до них слідчий не звертався. "Якщо потрібно, у вихідний виходить суддя і розглядає, жодних проблем у нас з цим не виникало. В суботу вони виявили, чому не звернулися з клопотанням до суду – невідомо", - заявив суддя-спікер Личаківського районного суду Львова Сергій Гирич.

Фотогалерея Труп в каналізації, голова на смітнику. Поліція розкрила моторошне вбивство у Києві (3 фото)

У поліції ж твердять, що діяли за процедурою, а до суду мусили встановити усі дані особи, а також власника квартири. "І жек, і БТІ у вихідні дні не працюють, відтак з метою отримати відомості про особу, яка є власником або користувачем приміщення, виключно треба звертатися у вказані установи", - розтлумачив керівник слідчого відділу Личаківського відділу поліції Михайло Борисовський. Тіло померлого нарешті забрали, але запах у будинку все одно залишився. Жителі готові заплатити за прибирання та дезінфекцію, але хто це має робити, вони не знають. До того ж, для входу в сусідську квартиру знову знадобиться присутність поліції та дозвіл суду.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар

Вибір редакції