"Виходу звідти немає": евакуйовані із сирійського табору українки про життя з членами ІДІЛ

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Виходу звідти немає": евакуйовані із сирійського табору українки про життя з членами ІДІЛ

Фото: Офіс президента України

Дві українки, яким вдалося повернутися на Батьківщину, на двох мають семеро дітей.

Українки та їхні діти, яких вдалося евакуювати із сирійського табору, де утримують родини бойовиків терористичної організації ІДІЛ, зараз перебувають на обсервації під Києвом. Ці жінки вижили в страшних реаліях радикального ісламу і майже втратили надію побачити батьківщину. Спецоперація з їхнього визволення тривала понад рік.

Членів родин бойовиків ІДІЛу перевіряли спецслужби. Фактів співробітництва з терористами не виявили, роповіли 3 січня у ТСН.19:30.

Дві українки, яким вдалося повернутися на Батьківщину, на двох мають семеро дітей. Нині вони у передмісті Києва, у санаторії. Тут проходять карантинну самоізоляцію. Дітям, що народились за кордоном, дивним здається все, що бачать в Україні. "Діти не розуміють, чому дерева висохли. Я кажу, що це зима. Вони не розуміють, бо не бачили цього", - каже Аліме Абасова.

Доки триває самоізоляція, гостям до санаторію не можна. Виняток, за умов захисних масок та соціальної дистанції, зробили лиш для нас. Смаколики для цих дітлахів - дивина. Усе своє маленьке життя вони провели у закритих таборах у Сирії. Туди їхні матері потрапили після того, як повірили у східну казку та поїхали за своїми чоловіками. Пізніше ті вступили до однієї з найжорстокіших терористичних організацій планети - ІДІЛ. "А виходу звідти немає. Чоловікам не можливо звідти вибратися: їх переслідують, вбивають", - каже жінка, що не хоче називатися. 

Як родичів терористів жінок з дітьми ізолювали в спеціальні табори. Там малюків виховують в дусі ІДІЛ. Їх називають "вовченятами халіфату". Якби дітей звідти не забрали, то вони могли б поповнити лави терористів. Спецоперація з визволення перших дев'яти українських громадян тривала понад рік.

Перші дні на рідній землі: евакуйовані з сирійського табору перебувають на обсервації під Києвом

Перші дні на рідній землі: евакуйовані з сирійського табору перебувають на обсервації під Києвом

Зараз звільнені українці звикають до спокійного життя. "Ми щасливі, що на волі. Є родичі, які підтримували", - каже Аліме. Саме до них із п'ятьма дітьми жінка поїде одразу після самоізоляції.

Дещо складніше мамі цих дівчаток, бо її батьки перебувають в окупованому Криму. Аби не мати справ із російськими спецслужбами, доведеться залишиться на материковій Україні. Із рідною сестрою, вона вже домовилась про зустріч.

У сирійських таборах залишається ще 57 українців - це жінки і їхні діти. Спецслужби сподіваються звільнити їх вже цього року.

Наступна публікація