Вихователька дитячого табору в Одесі звільнилася за місяць до трагічної пожежі - адвокат

Вихователька дитячого табору в Одесі звільнилася за місяць до трагічної пожежі - адвокат

Фото: УНІАН

Виховательку Наталю Янчик на початку 2017 року призначили відповідальною за протипожежну безпеку. 

Адвокат виховательки табору "Вікторія" Олексій Чорний заявляє, що підзахисна не може бути відповідальною за пожежу, в наслідок якої загинули три дитини.

Про це інформує "Українська правда".

За його словами, виховательку Наталю Янчик на початку 2017 року призначили відповідальною за протипожежну безпеку.

"На вихователя, яка не є спеціалістом в питанні пожежної безпеки, чи спеціалістом в питаннях техніки, непідготовленого, не проінструктованого, ненавченого було покладено відповідальність чисто формально", - додав адвокат. Також він додав, що 10 серпня Янчик подала заяву на звільнення з 24 серпня.

"Це було пов'язано з тим, що закінчується дитяча зміна. Заяву у неї не приймають, а залишають на столі у заступника директора. Після 24 серпня вона фактично припиняє виконувати службові обов'язки. До моменту пожежі вона вже більше 2 тижнів не працювала", - пояснив він.

В Одесі ідентифікували тіло дівчинки, яка вважалася зниклою після пожежі у таборі

В Одесі ідентифікували тіло дівчинки, яка вважалася зниклою після пожежі у таборі

 

Але, за його словами, наказ про звільнення їй не видали. Він додав, що після її звільнення, нікого не призначили відповідальним за протипожежну безпекою. Адвокат додав, що коло підозрюваних може розширитися. Мовляв, потрібно перевірити, чи були витрачені кошти на систему протипожежної безпеки, чи були дотримані норми, чи можна розміщувати дітей в таких дерев'яних спорудах.

 

Він наголосив, що арештована вихователька не є настільки потенційно небезпечного особою, яку треба утримувати в СІЗО.

Нагадаємо, що 20 вересня, під будівлею міської ради Одеси виникли зіткнення між представниками правоохоронних органів і учасниками мітингу, які вимагали відставки мера.

Зібралося біля мерії близько 500 чоловік, які вимагали відставки мера Геннадія Труханова після смертельного пожежі в дитячому таборі "Вікторія". Відзначається, що почалися сутички унаслідок того, що один з учасників акції був в балаклаві. Представники "Свободи" та "Нацкорпусу" намагалися потрапити в будівлю, однак їх не пустили. Біля бічного входу нібито сталася бійка.

Постраждали в зіткненнях 36 правоохоронців, а заступник голови Одеської обласної організації ВО "Свобода" Олександр Вінницький оприлюднив фото з перев'язаною рукою на тлі кабінету травматолога.

Нагадаємо, в ніч проти 16 вересня в Одесі загорівся муніципальний дитячий оздоровчо-спортивний табір "Вікторія". На момент загоряння в таборі перебувало 150 дітей. У корпусі, який загорівся, було 42 дитини. За інформацією журналістів, з вікон палаючого будинку вистрибнули троє дітей. Двох дітей, які отримали травми, бригада швидкої допомоги доставила в обласну дитячу клінічну лікарню. В Одеській області оголосили траур трагедію, а ЗМІ назвали ймовірну причину смертельного пожежі в дитячому таборі в Одесі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація