Тимошенко з Ахметовим уклали мир і поділили "Дніпроенерго"

Експерти зазначають, що при визначенні статусу "Дніпроенерго" були враховані інтереси і держави, і бізнесмена Ріната Ахметова.

Дніпроенерго (Зображення: dniproenergo.ua)
Конфлікт між урядом та бізнесменом Рінатом Ахметовим отримав несподівану розв`язку.

Вчора вперше за останні півтора роки провели повноцінні збори. У ньому взяли участь як представники держави в особі НАК "Енергетична компанія України", так і найбільші приватні акціонери, що представляють інтереси Ріната Ахметова. До цього збори зривалися через конфлікт навколо часток в акціонерному капіталі "Дніпроенерго". Держава наполягала, що їй належать 76,04% компанії.

"Енергетична компанія України" несподівано погодилася брати участь в зборах з пакетом в 50%+1 акція. Таке рішення було прийняте на зборах акціонерів компанії "Дніпроенерго", яки відбулися 24 березня. У держкомпанії його пояснюють складними фінансовими умовами, у яких потрібно забезпечити стабільну роботу підприємства.

Експерти вважають, що в даному випадку не обійшлося без домовленостей між Ахметовим і прем'єр-міністром. Хоча під час минулої передвиборної кампанії до парламенту Тимошенко гарантувала, що "поверне "Дніпроенерго" народу".

На вчорашніх зборах акціонери "Дніпроенерго" виробили зміни в керівних органах суспільства. Держава в особі НАК "Енергетична компанія України" ("ЕКУ") одержала більшість в наглядовій раді, зокрема крісло його керівника. В компанії, швидше за все, наглядову раду очолить особисто глава "ЕКУ" Володимир Зіневич. Принаймні, рік тому компанія вже намагалася призначити його на цю посаду.

Проте реальне керівництво підприємством все ж таки залишилося за компанією Ріната Ахметова ДТЕК (підконтрольні їй структури, згідно даним Держкомісії з цінних паперів, володіють 44,28% акцій). Головою правління "Дніпроенерго" акціонери переобрали Юрія Бочкарева, що представляє інтереси цієї компанії. Раніше "ЕКУ" хотіла призначити топ-менеджером своюлюдину. Проте, внесені на зборах зміни в статут енергокомпанії дозволяють наглядовій раді проводити зміни в керівництві, якщо контрольно-ревізійне управління Мінфіну виявить порушення або зловживання з його сторони.

"ЕКУ" також втратила можливість впливу на реєстратора акціонерного суспільства. Раніше ним був "Укрнафтогаз", підконтрольний групі "Приват" (вона також володіє деякою кількістю акцій енергокомпанії). До останнього часу реєстратор (очевидно, в загальних інтересах з урядом) не вносив в реєстр акціонерів зміни, підтверджуючі зменшення частки "ЕКУ2 з 76,04% до 50%+1 акції. Це дозволяло "ЕКУ" робити спроби самостійно проводити збори без урахування інтересів ДТЕК.

Вчора ж акціонери вибрали нового реєстратора – "Промінвестбанк". Це рішення ДТЕК лобіювала ще з минулого року. Нещодавно акціонерами фінустанови стали соратники Ахметова по Партії регіонів брати Андрій і Сергій Клюєви.

Крім того, акціонери "Дніпроенерго" розподілили дивіденди за 2007 рік - всього близько 61 мільйона гривень. За це питання проголосували представники "ЕКУ", ДТЕК його не підтримала. У той же час 5% чистого прибутку (6,1 млн. грн.) було вирішено направити до резервного фонду компанії, а 45% (54,9 млн. грн.) - до фонду розвитку виробництва.

В "ЕКУ" відзначають, що проведення зборів акціонерів і сумісне голосування з головних питань стало можливим в результаті "непростих, довгих, але конструктивних переговорів між акціонерами "Дніпроенерго". Сторони дійшли згоди, "щоб в складних кризових умовах забезпечити максимально ефективне і стабільне функціонування підприємства".

Разом з тим "ЕКУ" пообіцяла відстоювати право на частку в "Дніпроенерго" у розмірі 76,04% в судах і далі.

Депутат від БЮТ, заступник глави спецкомісії парламенту з приватизації Валерій Писаренко додав, що "держава обиратиме стратегію по цій компанії залежно від результатів її діяльності".

"Кабмін і БЮТ зараз не хочуть воювати з Партією регіонів, і, перш за все, з групою Ахметова", - прокоментував зближення прем'єра Юлії Тимошенко і того крила Партії регіонів, яке контролюється Рінатом Ахмедовим позаштатний радник глави Секретаріату президента Вадим Карасьов.

Суперечка навколо "Дніпроенерго" виникла, після того, як приватні акціонери "Дніпроенерго" в рамках виконання плану санації 27 серпня 2007 року вирішили збільшити статутний капітал на 52,1% - до 149,2 мільйонів гривень. В результаті цього частка НАК "Енергетична компанія України" скорочується з 76,04% до 50%+1 акція, тоді як ДТЕК одержує близько 44,28% акцій. Натомість інвестор передав "Дніпроенерго" для погашення заборгованості перед кредиторами суму більше 210 мільйонів доларів.

Читайте також:

Ахметов остаточно втратив "Дніпроенерго"

Ахметов ризикує вчергове "нарватися" на Тимошенко

Тимошенко продовжує повертати "Дніпроенерго"

Ахметов хоче від держави мільярд гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: