Війна проти сміттєзвалища

Мешканці Здвижівки, що поблизу Києва, всіма силами опираються зведенню сміттєзвалища на околицях свого села. Люди побоюються за своє здоров'я.

Будівництво сміттєзвалища блокують мешканці села Здвижівка поблизу Києва. Люди побоюються за своє здоров'я. А влада Бородянського району тим часом скаржиться, що без таких завалів район повністю потоне у смітті.

Жителі Здвижівки вже раз перекрили шлях колодами, і ось знову зупиняють авто. Машину завертають, а в селі – мітинг протесту.

Багато із селян Здвижівки - це переселенці з Чорнобильської зони.

„А тепер нам іще це пекло роблять на голові. Хіба це можна? Тільки просимо допомоги у всього світу, щоб допомогли,” – скаржаться місцеві жителі.

Голова сільради демонструє один із колодязів. Ці колодязі, на думку селян, можуть забруднитися, бо на полі практично такий самий рівень води, кажуть вони. Сільська рада скасувала ухвалену ще попереднім складом постанову, в якій погодили проект будівництва.

звалище
Закон дозволяє будувати сміттєзвалища за 300 метрів від населених пунктів
Тим часом засновник фірми, що опікується проектом, твердить: проект безпечний, і люди дарма бояться. Скажімо, рівень ґрунтових вод справді високий, але на сусідньому полі, а на місці будівництва глибина 6-10 метрів – так указано в проекті. А рельєф на полі такий, що ґрунтові води йдуть не на село, а в іншому напрямку. Він демонструє документи і твердить, що у фірми є всі дозволи.

Райдержадміністрація твердить, що Бородянському району вкрай необхідне нове сміттєзвалище, бо старе переповнене, і збудоване, на відміну від нового проекту, без належного дотримання нормативів.

Людям хочуть показати, що на полігоні будуть лише побутові відходи, яму вкриють глиною, що стримуватиме брудну рідину, потім плівкою, потім ґрунтом, а вода трубами потраплятиме в бетонні колодязі. Коли вони переповняться, сміття вантажитимуть у нові ями, а старі відходи з роками підуть на добрива.

У повітря виділятиметься газ метан, але розробники обіцяють що до Здвиждівки він не дійде, адже до села, за словами самих жителів, півтора кілометра, а закон дозволяє будувати за 300 метрів від населеного пункту.

Тим часом, сільська громада і налаштована категорично, і наполягає на сільському референдумі.

ВідеоСеляни проти сміттєзвалища

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: