Військова авіація України переходить на бартер

Договори щодо відновлення авіаційної техніки уже укладено з п’ятьма авіаремонтними заводами, на загальну суму у 90 мільйонів гривень.

Українську військову авіацію ремонтуватимуть у бартер. Вже є перелік надлишкового рухомого майна на залік взаєморозрахунків з авіаремонтними заводами. Експерти кажуть - механізм непрозорий, але нині єдиний можливий.

Як повідомив командувач Повітряних сил збройних сил України Іван Руснак, договори щодо відновлення авіаційної техніки уже укладено з п’ятьма авіаремонтними заводами, на загальну суму у 90 мільйонів гривень. За виконані роботи міністерство (командування Повітряних сил України) пропонує перелік авіаційної техніки, що не використовується в оборонних цілях, на суму у 73 мільйони гривень.

Такий взаємозалік є ефективним заходом підвищення бойового потенціалу авіації в умовах обмеженого фінансування, запевнив Руснак. Взаємозалік регламентовано постановою Кабінету міністрів, і вже є перші виконані роботи: модернізовані винищувачі, які проходять випробування.

Керівник програм Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Сергій Згурець зауважив, що запропонована схема взаємозаліку цілком задовольняє як замовника, так і виконавця. Адже це краще, аніж нічого не ремонтувати, підсумував експерт.

Операції такого взаємозаліку потребують пильного контролю, каже керівник Аналітичного центру регіонального співробітництва Володимир Гулима. "Бартерні схеми – це апріорі непрозорі схеми, наслідки ми бачили у 90-х роках. Надлишкове майно, його вартість – це відносна величина, її можна занижувати, або завищувати", каже Гулима. І додає, зловживанням можна запобігти, якщо інформація про перелік майна стане доступною. Водночас, експерт погоджується, що схема взаєморозрахунків нині є чи неєдиним варіантом покращення стану боєздатності армії, в умовах безгрошів’я.

Нагадаємо, уряд зменшив фінансування вітчизняних збройних сил в минулому році на 1,19 млрд гривень в порівнянні з 2008 роком.

Бюджет української армії побив п’ятирічний антирекорд
Основною проблемою української армії 2009 року стала рекордана за останні п'ять років нестача фінансування, що позначилися на підготовці військ, оновлення техніки та озброєння.

Читайте також:

Бюджет української армії побив п’ятирічний антирекорд

За кризовий рік Україна у півтора рази збільшила виробництво зброї

В українській армії харчів і пального залишилось на кілька днів

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: