Військові навчання НАТО в Криму зірвано

Військові навчання, що могли стати наймасштабнішими у своїй історії, зірвано через небажання депутатів голосувати за їх проведення.

Міжнародні навчання "Сі Бриз – 2009", що мали пройти на території України, не відбудуться.

Як повідомило джерело у командуванні Військово-морських сил України, 17 червня Європейське командування Збройних сил США і командування 6-м флотом США в Європі надіслали українській стороні офіційне повідомлення про те, що українсько-американські навчання "Сі Бриз" із запрошенням інших країн цього року не проводитимуться.

Військовий експерт, головний редактор проекту "Флот 2017" Дмитро Тимчук розповів, що головним завданням навчань "Сі Бриз – 2009" у зв`язку з частими випадками захоплення піратами цивільних суден та їх екіпажів поблизу берегів Сомалі, мала стати підготовка підрозділів ВМС України до боротьби з піратством.

"У навчаннях "Сі Бриз – 2009" мали взяти участь 14 кораблів, катерів і допоміжних суден ВМС, 3 кораблі Державної прикордонної служби, 7 вертольотів і 3 літаки авіації Військово-морських сил, Сухопутних військ і Повітряних сил ВСУ, близько півтори тисячі військовослужбовців, понад 50 одиниць бронетанкової та автомобільної техніки", - також повідомив Тимчук.

Крім того, під час навчань "Сі Бриз – 2009" мав пройти завершальний етап державних випробувань військово-транспортного літака Ан-70. Зокрема, під час навчань з літака Ан-70 різними способами мали десантуватися підрозділи аеромобільних військ і морської піхоти Збройних сил України.

Раніше, в грудні 2008 року, командувач ВМС України адмірал Ігор Тенюх заявляв, що українсько-американські навчання "Сі Бриз – 2009" можуть стати наймасштабнішими за всю історію їх проведення. Свою згоду на участь у них дали 16 країн, які могли прислати кораблі, авіацію, піхотні підрозділи, офіцерів і спостерігачів до складу багатонаціональних штабів.

Нагадаємо, 12 червня Верховна рада вже вдруге відмовилася включити до порядку денного своєї роботи законопроект президента Віктора Ющенка про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2009 році для участі у навчаннях. Перший раз Рада не розглянула це питання 22 травня.

Через відмову ВР розглянути питання допуску іноземних військових, можуть зірватися ще кілька міжнародних навчань за участі України. Відповідно до президентського законопроекту, всього цього року планується провести 11 багатонаціональних військових навчань.

Читайте також:

До України знову не пустили військових НАТО

НАТО не захистить Україну в разі її війни з Росією

Росія створює в Центральній Азії аналог НАТО

Україна запропонувала Росії та Грузії спільні військові навчання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: