Вік Києва збираються перерахувати

У Київській міськраді планують створити комісію, яка дослідить питання віку столиці. З відповідною ініціативою виступив депутат Олександр Бригинець.

У Києві може бути створена комісія істориків, які визначатимуть реальну дату заснування міста. З такою ініціативою виступив депутат Київської міськради, голова комісії з культури Олександр Бригинець.

За його словами, Київ може виявитися старішим за єгипетські піраміди, яким понад 4,5 тисяч років. Офіційно ж столиця цього року відзначила 1529-річчя. Правда, історики сумніваються: мовляв, якщо почати копатися в датах, то Київ може навіть омолодитися, пише "Сегодня".

"Багато історичних дат, на жаль, носять "совковий" відтінок. Це стосується і дати заснування Києва, саме тому профільний інститут повинен провести відповідні археологічні роботи, а КМДА повинна виділити гроші на проведення робіт", - пояснив свою позицію Бригинець.

Археологи та історики розійшлися у ставленні до ініціативи Бригинця.

"Якщо ми почнемо робити капітальне дослідження, то виявиться, що місту не більше 1200 років! Це якщо рахувати за загальноприйнятою схемою, як місце з безперервним міським поселенням. Я думаю, що це спекуляція. Депутати хочуть напередодні Євро-2012 приймати гостей, як найстаріше місто в світі", - зазначив київський історик Олександр Анісімов.

Натомість у Центрі археології Києва підтримали намагання визначити реальний вік столиці.

"Зараз ніяких нових матеріалів на доказ того, що Київ старше свого позначеного віку, ми не маємо. Але розкопки на Старокиївській і Замковій горах проводити потрібно. Так ми б змогли докопатися до істини", - сказав директор Центру Михайло Сагайдак.

Правда, такі розкопки триватимуть не менше 5 років і обійдуться місту в мільйони гривень.

А ось екс-мер столиці Валентин Згурський, при якому вперше місто відзначило свій день народження - 1500 років, тільки за перерахунок.

"Коли ми їхали на Раду ЮНЕСКО, на якій мали вирішити питання з віком Києва, ми мали дані, що Києву, Київській Русі - 2700 років... Я багато виступав і доводив. Але вчені ЮНЕСКО весь час нас омолоджували. У якийсь момент Патон, який був зі мною, каже: "Валя, погоджуйся на 1500 років, інакше зроблять ще молодше". І я погодився", - розповів Згурський.

Нагадаємо, раніше співробітник Інституту українознавства Іван Паславський знайшов в архівних джерелах письмове свідчення того, що Львів було засновано на 16 років раніше загальноприйнятої дати.

Іноді історична неправда може виникнути через звичайну друкарську помилку. Біолог Кельнського університету Бруно Кремер зясував, що у підручниках і офіційних документах значиться неправильна довжина річки Рейн. Насправді, вона складає не 1320 км, а 1230 км. Похибку в 90 кілометрів спричинила звичайна друкарська помилка.

Читайте також:

Український історик зістарив Львів на 16 років

Історики з'ясували: Софію Київську заснував не Ярослав, а Володимир

Рейн став на 90 км довшим через друкарську помилку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: